Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu zainicjuje w listopadzie projekt „TechArtForma.pl – wirtualne centrum transferu wiedzy i wsparcia”, którego celem jest integracja nowoczesnych technologii z sektorem kultury.

15 listopada w GOKSiR w Przecławiu w ramach projektu odbędą się praktyczne warsztaty i wykłady poprowadzone przez ekspertów z takich instytucji, jak Uniwersytet SWPS w Warszawie, Akademia Sztuki w Szczecinie oraz Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie.

- Działanie skierowane jest do instytucji kultury z obszaru Pomorza Zachodniego oraz artystów, którzy planują stosować nowoczesne technologie do kreacji, animowaniai promowania własnej działalności – zapowiada Rafał Roguszka, dyrektor GOKSiR.
– To wyjątkowa szansa na wzmacnianie swoich kompetencji cyfrowych, wymianę doświadczeń i wzajemne wspieranie się w tym zakresie w przyszłości.

Ich uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z nowoczesnymi narzędziami cyfrowymi - VR, AR oraz AI - przydatnymi w codziennej pracy twórczej. Pozwoli to rozwinąć im swoje kompetencje cyfrowe i skuteczniej nawiązywać współpracę w sektorze kreatywnym.

- Efektem listopadowego spotkania będzie wirtualne centrum transferu wiedzy, które wystartuje jeszcze w grudniu tego roku – mówi Przemysław Falenciak, koordynator projektu z ramienia GOKSiR. - Internetowa platforma wsparcia pod adresem www.techartforma.pl skupi w sobie przekazaną podczas warsztatów wiedzę ze stosowania nowoczesnych technologii w sztuce i pracy instytucji kultury.

Do udziału w projekcie zaproszeni zostali przedstawiciele domów kultury i bibliotek z Pomorza Zachodniego. Wykłady będą także transmitowane na platformach Facebook i YouTube, umożliwiając uczestnictwo w nich wszystkich zainteresowanych osób.

---

Tematyka warsztatów, wykładów i konwersatoriów
15 listopada 2024 r., GOKSiR w Przecławiu

- Tekst i inne programy użytkowe ze wsparciem AI

- Generowanie syntezowanych głosów z wykorzystaniem AI

- Generowanie obrazów z wykorzystaniem AI

- Tworzenie muzyki wspieranej przez AI

- Nowoczesne technologie w codziennym życiu instytucji kultury i procesach twórczych
(AI, AR, VR)

- Zarządzanie treścią w AI – weryfikacja informacji

- Transparentność AI – Jak zrozumieć i monitorować działania algorytmów

- Cyberbezpieczeństwo i ochrona prywatności w czasach AI

- Szanse i zagrożenia w AI, przyszłość sztuki w dobie AI – debata z udziałem ekspertów

 

Link do transmisji podany zostanie w dniu wydarzenia na stronie www.goksirprzeclaw.pl oraz fanpage GOKSiR na Facebooku www.facebook.com/przeclawgoksir

---

Projekt realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Sfinansowano przez Unię Europejską NextGenerationEU.