Śmiało można powiedzieć, że największym hitem prima aprilisowych żartów były komunikaty wyświetlane na tablicach systemu zarządzania ruchem. Spośród kilku nietypowych informacji, zwłaszcza internautom, spodobała się ta o nieczynnym morzu. Ale wczoraj żartowały też inne szczecińskie firmy i instytucje. Co wymyśliły?
Miasto opublikowało specjalną notkę, w której poinformowało, że koniec z krokusami na Jasnych Błoniach. „W związku z ich regularnym i trwającym od lat deptaniem, Urząd Miasta podejmuje radykalny krok. Zamiast krokusów, w przyszłym roku wyrosną kaktusy”. To rośliny, które będzie dużo trudniej zniszczyć. „Obecnie trwają analizy związane z wyborem odpowiedniego gatunku kaktusa. Roślina, która już w przyszłym roku zakwitnie na Jasnych Błoniach musi cechować się: dużą odpornością na podeszwy, mieć kłujące (ale nie zatrute) kolce i ładnie wyglądać”. Miasto poinformowało również o kosztach takiej zmiany: „przedsięwzięcie nie będzie drogie, bowiem wiadomo, że kaktusy to kaktusy i podlewania nie potrzebują”. Padła też zapowiedź kaktusowych wydarzeń. Podobno planowane są już coroczne zloty miłośników roślin z kolcami, kaktusowe koncerty, bieg kaktusa i nocny rajd na orientację z kaktusem w dłoni.


Szczecińska filharmonia ogłosiła, że właśnie 1 kwietnia testuje system do zagłuszania oklasków pomiędzy częściami utworów.


Pozostając w tematach muzycznych, 1 kwietnia poznaliśmy również nowe gwiazdy tegorocznych Juwenaliów. Wspólny koncert z okazji 20-lecia studenckiego święta w Szczecinie mają dać Prezydent Piotr Krzystek oraz Marszałek Olgierd Geblewicz.


Interglobus pochwalił się, że już za dwa miesiące uruchamia nowe połączenie Szczecin – Kopenhaga. Co ciekawe, będzie to połączenie lotnicze i to z lotniska w Dąbiu. Przewoźnik zaprezentował nawet swoje nowe samoloty.

 

Galeria Kaskada ogłosiła, że wkrótce otwiera swój sklep internetowy. E-stylistka pomoże wybrać najmodniejsze stylizacje, a zakupione towary do domów klientów dostarczą „kaskadowe” drony.O nowym projekcie poinformowała też firma Freedomes. Pod koniec przyszłego roku swoje pierwsze sferyczne kopuły postawi na dnie Odry. W planach jest stworzenie całej podwodnej kolonii, która będzie zasilana energią z naturalnie występujących prądów rzeki. Właśnie trwają pierwsze prace pomiarowe z udziałem nurków. Komu się marzy mieszkanie pod wodą?


Jedna ze szczecińskich restauracji oznajmiła swoim fanom, że od 1 kwietnia nazwę Sami Swoi zmienia na Sami Obcy.


Fanpage Powrót Sediny poinformował o nowej funkcjonalności na wspieram.to. „Jeśli przechylicie monitor w prawą stronę, to grawitacja pociągnie pasek postępu bliżej 100%! Podobno działa szybciej, jeśli zrobi to więcej osób”. Ktoś próbował?


1 kwietnia poznaliśmy też ciekawą firmę, która dołączyła do społeczności szczecińskiego Business Linka. To First 500+. „Arek i Jacek opracowali bardzo prosty i jednocześnie bardzo skuteczny model biznesowy. Jak sami mówią, oferują swoim klientom dynamiczną pomoc w pozyskiwaniu dofinansowania z programu 500+, proponując długotrwałą współpracę (nawet 18 lat!) w modelu SaaS. To kolejny biznes, w którym łączą się pasja, wieloletnie doświadczenie i przyjemność”.