Ludzkie twarze ukryte w glinie, drewnie, metalu i szkle. Od dzisiaj zapomniane oblicza można oglądać w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie na Wałach Chrobrego.
Wystawa czasowa „Zapomniane oblicza” prezentuje 53 zabytki archeologiczne z wizerunkiem ludzkiej twarzy. Ekspozycja przedstawia zarówno cesarzy, świętych, bóstwa, jak i zwykłych śmiertelników.
 
Eksponaty pochodzą z różnych rejonów Polski i datuje się je od IV tysiąclecia p.n.e. do XVII w n.e. Są to przedmioty różnego przeznaczenia, od glinianych figurek, naczyń po monety i ozdoby. Zabytki pochodzą z kilkunastu polskich muzeów. 
 
Uroczystego otwarcia wystawy dokonali: Dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie, Lech Karwowski, pomysłodawca i autor ekspozycji, Tomasz Skorupka z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu oraz współpracująca z nim Dorota Kozłowska. 
 
Przygotowana przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu wystawa odwiedziła już m.in. Kraków, Wrocław i  Częstochowę. W Szczecinie można ją oglądać do 15 stycznia 2014 r. Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.