targi

40. Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Wały Chrobrego
Kiedy?
Niedziela, 20.09.2020
O której godzinie?
09:00
Do kiedy?
Niedziela, 20.09.2020
Do której godziny?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
40. Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach” odbędzie się na Wałach Chrobrego w dniach 19 - 20 września 2020.

 

Drzewka i krzewy owocowe i ozdobne, byliny, trawy ozdobne, cebule kwiatowe, pnącza, krzewy róż, świeże zioła w doniczkach, wrzosy, sukulenty, a nawet rośliny owadożerne – a wszystko to w wielu odmianach, znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich, zaoferują producenci, którzy przyjadą specjalnie do Szczecina z innych regionów kraju. Kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, a w efekcie niespotykany wybór – nic tylko patrzeć, przebierać, wybierać, nacieszyć się i ucieszyć. Takiego zielonego szaleństwa nie zapewnią nawet największe centra ogrodnicze. Nadarzy się doskonała okazja do spędzenia kilku chwil w przyjemnym klimacie i towarzystwie żywej zieleni, radującej wszystkie zmysły.

Dlaczego jesień jest ważna i dobra – dla roślin i ich właścicieli – i dlaczego jesienne nasadzenia są lepsze? Wrzesień, to drugi szczyt sezonu ogrodniczego. Specjaliści przekonują, że jesienne sadzenie dla wielu gatunków jest bardziej korzystne od wiosennego. Stabilna wilgotność gleby, optymalne temperatury, odpowiednia ilość światła sprawiają, że rośliny doskonale adaptują się do nowych warunków. Wiadomo – jesień to idealny czas na sadzenie cebulek kwiatowych, ale warto pamiętać, że znakomicie przyjmują się wtedy drzewka, krzewy, byliny czy trawy.

Jak zwykle stoiskom z artykułami ogrodniczymi towarzyszyć będzie Wałówka z przysmakami – kiermasz jadła regionalnego, czyli wędliny i chleby robione według tradycyjnych, regionalnych receptur w bogatym wyborze, miody z najlepszych pasiek, piwa z minibrowarów, sery z Podhala i Podlasia, przyprawy i inne smakołyki.

Podczas imprezy będą respektowane wszystkie przepisy, ograniczenia i zalecenia wynikające z zagrożenia epidemią koronawirusa. Na terenie kiermaszu będzie obowiązywał limit liczby osób, które jednocześnie będą mogły w tym miejscu przebywać. Liczenie odbywać się będzie w punktach wejścia na teren kiermaszu. Będzie obowiązywał bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa, zaś przy wejściach i na wszystkich stanowiskach handlowych i usługowych do dyspozycji klientów będą pojemniki z płynem do odkażania rąk. Apelujemy do wszystkich o zachowanie obowiązującego dystansu społecznego.

Organizatorzy zapraszają w sobotę – 19 września – w godzinach 9.00-18.00 oraz w niedzielę – 20 września – od 9.00 do 17.00.

Wstęp wolny.

Komentarze
~Joanna
20.09.2020 17:22

Roślinki super!! Ale kupiłam wino różane!! Serwowanie na jarmarku miało aromat różany. To kupione ma smak soku owocowego z wódką. Wino zVIN-KON SA Konin. Rozczarowana.

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję