W pierwszy piątek miesiąca, tuż przed Dniem Kobiet, Multikino zorganizowało maraton taneczny, który był jednocześnie premierowym pokazem filmu „Kochaj i tańcz”. Oprócz niego, na wielkim ekranie pojawiły się „Just Dance - Tylko Taniec” i „Step Up 2 – Liczy się tylko taniec”.

Maratończycy


Na maratony prowadzona jest wyłącznie przedsprzedaż biletów, a kina nie rezerwują miejsc, więc po wejściówkę trzeba udać się osobiście. Tak było również i tym razem, a kolejki do kas Multikina rozpoczęły się już o wcześniejszej porze, natomiast sznurek czekających na wejście do sal zaczął się ustawiać mniej więcej godzinę przed pokazem. Kino, specjalnie na piątkowy maraton, zarezerwowało dwie sale, które jednak nie zapełniły się do ostatniego krzesła. Na roztańczoną noc przybyli i młodsi, i starsi, kobiety, jak i mężczyźni – wszystkich łączyło jedno – chęć spędzenia czasu przed wielkim ekranem.

Pokaz czas zacząć!


Pierwszy film „Just Dance - Tylko Taniec”, pojawił się po godz. 22. Trwająca półtorej godziny opowieść przeniosła widownię do Chicago, do życia Lauryn Kirk, która posiadała niezwykły talent taneczny oraz marzenie o nauce w prestiżowej szkole tańca. Kolejny ponad 90 minutowy film „Step Up 2 – Liczy się tylko taniec”, jest kontynuacją „Step Up - Taniec zmysłów”, a w tej części poznajemy Andie, zbuntowaną tancerkę. „Kochaj i tańcz” był ostatnim pokazem, na który czekali niemal wszyscy. „To opowieść potwierdzająca prawdę o tym, że aby odnaleźć prawdziwe szczęście, trzeba zawsze podążać za głosem serca, a taniec potrafi być najpiękniejszym wyrazem miłości” – można przeczytać w opisie filmu. Polski seans trwał najdłużej, bo 123 minuty.

Zamiast do klubu – do kina


Miłośnicy filmów o tematyce tanecznej zebrali się wczoraj o godz. 22 w Multikinie. Zamiast tańców na parkiecie wybrali wygodne krzesełko i wielki ekran. Maraton odbył się w 20 kinach na terenie całej Polski, wraz z Multikinem można było w nim uczestniczyć również w sieci kin Silver Screen.