Niepełnoletni mężczyzna pędził z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie, młody człowiek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie może stanąć przed sądem. Zdarzenie miało miejsce na ul. Sczanieckiej, czyli w miejscu z dużym nasileniem ruchu pojazdów.

Policjanci ze szczecińskiej drogówki zatrzymali kierowcę BMW, który pędził z prędkością 100 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym, co oznacza ponad dwukrotne przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

– Pomiar prędkości wykazał, że kierujący porusza się z prędkością ponad dwukrotnie większą, niż pozwalają na to przepisy. Na ograniczeniu do 50 km/h kierowca jechał 101 km/h. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 17-letni mieszkaniec Szczecina. Nastolatek nie miał prawa jazdy dopuszczającego go do jazdy autem, a kilka dni wcześniej został zatrzymany za to samo przewinienie – mówi Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Młody recydywista za swoje zachowanie może stanąć przed sądem. Policja udaremniła mu dalszą jazdę.

– Oprócz kary wysokiej grzywny, sąd obligatoryjnie w takich przypadkach orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pamiętajmy o tym zanim wpadniemy na „pomysł” wsiadania za kierownicę bez prawa jazdy – przypomina Paweł Pankau.