imprezy cykliczne inne

Filmowy Szczecin pod Chmurką 2017 [repertuar]

foto: materiały prasowe

Inne daty

29.07.2017 21:30

05.08.2017 21:30

12.08.2017 21:30

19.08.2017 21:30

26.08.2017 21:30

Gdzie?
różne miejsca, szczegóły w programie poniżej
Kiedy?
Sobota, 29.07.2017
O której godzinie?
21:30
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
W pierwszą sobotę lipca startuje druga edycja projektu „Filmowy Szczecin pod Chmurką". To wspólna inicjatywa szczecińskich rad osiedli przy wsparciu Komisji Inicjatyw Społecznych Rady Miasta Szczecin. W tym roku filmowe wrażenia dotrą nad Staw Brodowski, Jeziorko Słoneczne, Staw Rubinowy, do parku im. Fryderyka Chopina i na plażę na Wyspie Grodzkiej. W sumie zaplanowano dziewięć pokazów w każdą sobotę wakacji. Wszystkie będą rozpoczynały się o godz. 21:30.
Na tę chwilę organizatorzy ujawnili repertuar na lipiec. Znalazły się w nim: „Marsjanin” Ridley'a Scotta, "Angielska robota" opowiadająca o legendarnym napadzie na bank na londyńskiej Baker Street, słodko-gorzka komedia Mike’a Leigh "Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia", "I Heart Huckabees" oraz "Legend", który przedstawia opartą na faktach historię narodzin i upadku gangsterskiego imperium braci bliźniaków Rona i Reggie’go Kray.

Udział w pokazach "Filmowego Szczecina pod Chmurką" jest bezpłatny.

FILMOWY SZCZECIN POD CHMURKĄ 2017:
godz. 21:30

1 lipca nad Stawem Brodowskim - "Marsjanin"

Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…

8 lipca w Parku im. Fryderyka Chopina - "Angielska robota"
Opowieść o legendarnym już napadzie na bank na londyńskiej Baker Street w 1971 roku. Legendarnym, bo aż do dziś ani nikogo w tej sprawie nie aresztowano, ani nie odzyskano nawet pensa ze skradzionych przez rabusiów pieniędzy. Dodatkowo, przez niemal 35 lat, brytyjski rząd zakazał jakichkolwiek informacji na ten temat. Ten film nie tylko pokazuje, co było ukryte w sejfach, ale przede wszystkim ujawnia kulisy powiązanych z kradzieżą morderstwa, korupcji i skandalu seksualnego, których tropy prowadzą do rodziny królewskiej.

15 lipca nad Jeziorkiem Słonecznym - "Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia"

Słodko-gorzka komedia Mike’a Leigh, twórcy nagrodzonych Złotą Palmą „Sekretów i kłamstw”. Sally Hawkins wciela się w Poppy, nauczycielkę, która mieszka ze swoją koleżanką z pracy i razem z nią poszukuje partnera na życie. Jest błyskotliwą, atrakcyjną kobietą z wielkim poczuciem humoru. Choć wie, co należy traktować poważnie, a kiedy dworować sobie z problemów, wydaje się nieco zagubiona, zwłaszcza w kontaktach z dziwaczną rodziną, konfliktowym instruktorem jazdy (znakomity Eddie Marsan) i w trakcie wyczerpujących lekcji flamenco. Niespodziewanie pojawi się jednak ktoś, kto obudzi w niej nadzieję na zupełnie nowe życie. Pogodny, żartobliwy obraz życia we współczesnym Londynie w nowym dziele mistrza kina brytyjskiego.

22 lipca nad Rubinowym Stawem - "I Heart Huckabees"
Bernard i Vivian Jaffe są parą małżeńską zawodowo zajmującą się rozwiązywaniem egzystencjalnych problemów innych ludzi. Zostają oni wynajęci przez znajdującego się na życiowym zakręcie szefa pewnej wielkiej korporacji Alberta Makowskiego. Bezpośrednią przyczyną kryzysu mężczyzny jest jego konflikt w pracy z Bradem Standem, przebojowym kierownikiem jednego z sieci supermarketów Huckabees. Jak się okazuje, jest on tylko pozornie"człowiekiem sukcesu" i też będzie potrzebował pomocy w pewnej bardzo delikatnej sprawie życiowej...

29 lipca w Miejskiej Strefie Letniej - "Legend"
Oparta na faktach opowieść o narodzinach i upadku gangsterskiego imperium braci bliźniaków Rona i Reggie’go Kray, którzy w barwnych latach 60-tych terroryzowali Londyn. W walce o miejsce na szczycie byli zawsze bezlitośni i nierozłączni, ich brutalność przeszła do legendy. Jednak gdy pojawiły się wielkie pieniądze, władza i kobiety, ich drogi zaczęły się rozchodzić. Pojawiły się odmienne pomysły na prowadzenie "biznesu", a w konsekwencji konflikty, na które tylko czekali ich wrogowie.

Sierpniowy repertuar „Filmowego Szczecina pod Chmurką” poznamy w połowie lipca.
Komentarze
~Tomi
08.07.2017 18:22

A żarcie jest?

~Emilia
10.07.2017 08:38

Czy filmy wyświetlane są w języku z angielskim z polskimi napisami?

~seba
22.07.2017 01:07

mamo ................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję