wystawy spotkania inne

Zlot Cosplayerów w Szczecinie

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Galeria Kaskada w Szczecinie
Kiedy?
Sobota, 30.09.2017
O której godzinie?
12:00
Do kiedy?
Niedziela, 01.10.2017
Do której godziny?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Tego jeszcze w Szczecinie nie było! W najbliższy weekend Galerię Kaskada opanują pasjonaci mangi, anime, gier komputerowych i superbohaterów. Już 30 września i 1 października odbędzie się Zlot Cosplayerów, którzy wypełnią centrum magiczną atmosferą, zaczerpniętą z najpopularniejszych konwentów fantasy. Uliczna parada barwnych postaci, inspirujące rozmowy z Ligą Superbohaterów, konkursy oraz pokazy oryginalnych kostiumów to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników spotkania.
Superbohaterowie w centrum uwagi
Sobotnie południe (30 września) będzie wyjątkową okazją, by spotkać się z ulubionymi superbohaterami twarzą w twarz. O godzinie 12:00 spod sceny w Galerii Kaskada wyruszy korowód cosplayerów. Uczestnicy w kolorowych kostiumach przemaszerują ulicami Szczecina, po czym powrócą do centrum handlowego, by oficjalnie rozpocząć zlot. Od tego momentu w Galerii Kaskada królować będzie tylko fantastyka!

Świat fantasy w Galerii Kaskada

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, w godzinach 13:00-18:00 na uczestników czeka mnóstwo fantastycznych atrakcji, włącznie z konkursem wiedzy o cosplay. Przy specjalnej ściance fotograficznej wszyscy chętni będą mogli zrobić sobie zdjęcia z ulubionymi postaciami. Zabawy dla dzieci poprowadzi na scenie animatorka LinaSakura. Wyjątkowy klimat zlotu uświetni Liga Superbohaterów, doskonale znana w Szczecinie grupa osób, które wcielają się w role popularnych filmowych postaci i odwiedzają szpitale, hospicja czy domy dziecka, niosąc podopiecznym moc radości, uśmiechu i motywacji. Spotkać się z nimi i poczuć ich supermoc będzie można przez cały weekend.

 

Konkurs na najlepszą kreację cosplay

Dzięki sile wyobraźni łatwo wejść do świata fantastyki i zamienić się w ulubionego bohatera z filmu, gry czy komiksu. Dla wszystkich, którzy chcą podjąć to wyzwanie, organizatorzy zlotu przygotowali specjalny konkurs. Wystarczy puścić wodze fantazji i przygotować przebranie, odwzorowujące wygląd wybranej fikcyjnej postaci. Zgłoszenia należy przesyłać do 30 września, do godz. 23:59 na adres: konkurs@studio2.pl. Po zakwalifikowaniu się do udziału w zabawie, uczestnicy zlotu w Galerii Kaskada zaprezentują swoje kreacje przed widownią. Szanse na wygraną wzrosną, jeśli wykorzystując swoje umiejętności, dokładnie odwzorują zachowania, mimikę, a nawet ton głosu wybranego bohatera. Jest o co walczyć, bo stawką w konkursie jest nagroda pieniężna – 500 zł! Finał odbędzie się w niedzielę o godz. 16:00.

Wciel się w ulubionego bohatera!

Cosplay (ang. costume + playing) to forma zabawy, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych. Polega ona na przebieraniu się za postacie z bajek, filmów i gier, z zachowaniem jak największej liczby szczegółów charakteryzacji. Zewnętrzny wizerunek – kreacja, makijaż, fryzura, rekwizyty, ale także styl poruszania się, powinien łączyć się także ze starannym odtwarzaniem cech charakteru, sposobem wyrażania emocji czy barwą głosu. Ta oryginalna forma rozrywki zdobywa na świecie coraz większą liczbę miłośników, jednocześnie stawiając przed ich kreatywnością coraz większe wymagania.

Regulamin konkursu tutaj
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję