spotkania

ZAMKOWE SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIĄ I SZTUKĄ: APETYT NA ŻYCIE

foto: materiały prasowe Zamku

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Wtorek, 21.01.2020
O której godzinie?
17:30
Za ile?
8 zł
Opis wydarzenia
Rozmowa o najlepszych chwilach w życiu człowieka, radościach i zmartwieniach, pasji tworzenia i przekraczania granic swojego „ja”, życiodajnym oddechu, nadziei oraz postanowieniach noworocznych.

 

ZAMKOWE SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIĄ I SZTUKĄ

APETYT NA ŻYCIE

21 stycznia (wtorek), godz. 17:30

Hol Wschodni (wejście A), bilety 8 zł

Rozmowa o najlepszych chwilach w życiu człowieka, radościach i zmartwieniach, pasji tworzenia i przekraczania granic swojego „ja”, życiodajnym oddechu, nadziei oraz postanowieniach noworocznych.

Gościem Michała J. Kaweckiego, psychologa terapeuty, twórcy i gospodarza Zamkowych Spotkań z Psychologią i Sztuką, będzie MAREK BIEŃCZYK, pisarz, historyk literatury, eseista, tłumacz z języka francuskiego, współpracownik Tygodnika Powszechnego oraz krakowskiego Collegium Vini, laureat Literackiej Nagrody Nike 2012, za powieść „Książka twarzy”, autor wielu innych, wielokrotnie nagradzanych, publikacji.

Oprawa muzyczna: Przemysław Bielec – gitara.

Zmartwienia, wbrew temu, co się o nich myśli, wbrew obiegowym opiniom, nadają życiu szczególnego smaku – uważa Michał Kawecki. – Są nieodłącznymi towarzyszami człowieka. Kryją w sobie potencjał energii jasnych, jak i ciemnych. Zmartwienie kojarzone bywa z przykrością, trudnością, zgryzotą, niepokojem, strachem, lękiem, złem koniecznym. Warto jednak dostrzec w zmartwieniu jego wymiar filozoficzny, refleksyjny i motywacyjny. Zmartwienia ukierunkowują nasze myślenie i mobilizują do rozwiązywania problemów. Czasami są głównym czynnikiem decydującym o przemianie wewnętrznej człowieka. Umiejętne gospodarowanie wszelkimi zasobami psychicznymi, zarówno dodatnimi, jak i ujemnymi, umożliwia dostrzeżenie wartości życia w różnorodnych jego odcieniach.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję