We wtorek, 17 stycznia, rozpoczną się prace przy przebudowie układu dróg w rejonie skrzyżowania ulic Druckiego-Lubeckiego i Blizińskiego. Zaprojektowano tam rondo, które ma ułatwić wjazd samochodów ciężarowych na teren centrum logistycznego 7R Park Szczecin.
Planowane roboty drogowe wiązać się będą z utrudnieniami w ruchu. Wykonywane będą częściowo w jezdni drogi publicznej ulic Druckiego-Lubeckiego i Blizińskiego, a także na fragmencie ul. Blizińskiego, będącym drogą wewnętrzną.
– Ruch kołowy na drogach publicznych zostanie utrzymany na jezdni zawężonej do 6,10 m (na łuku 7,85 m). Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Prace budowlane realizowane będą po zachodniej stronie skrzyżowania ul. Druckiego-Lubeckiego oraz po północnej stronie ul. Blizińskiego. Połowa jezdni ul. Blizińskiego (droga wewnętrzna) zostanie wyłączona z ruchu. Dojazd do posesji i zakładów usługowych zostanie utrzymany – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.
Roboty przeprowadzi firma DGK Sp. z o.o. Inwestorem jest spółka MILA 9 (kapitałowo związana 7R S.A.), która rozpoczynając w tej okolicy inwestycję, musiała zobowiązać się, że przebuduje wjazd na teren swojego centrum logistycznego.
Przy ul. Druckiego-Lubeckiego stanęły dwie duże hala magazynowe (łącznie ok. 58 tys. m2). Największym najemcą jest tam Poczta Polska. W okolicy znacząco zwiększył się ruch ich samochodów dostawczych, a więcej inwestycji w infrastrukturę drogową nie jest w najbliższym czasie planowanych. Mieszkańcy pobliskiej ul. Rugiańskiej skarżą się na nocne hałasy przy rozładowywaniu przesyłek.
Nowe centrum logistyczne powstało w dużej części w tzw. „dolinie śmierci”. To tereny pod wiaduktem w ciągu ul. Druckiego-Lubeckiego, które swą złowieszczą nazwę zyskały tuż po drugiej wojnie światowej. Miało wtedy dochodzić tam do częstych napadów, gdy trzeba było przechodzić pod zniszczonym wiaduktem, przesiadając się z tramwaju na tramwaj. W ówczesnej prasie nie ma jednak potwierdzeń takich zdarzeń. Można przyjąć, że to wyolbrzymiona miejska legenda.
Komentarze
0