spotkania

Wykłady Mistrzowskie: Piotr Rypson

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 22.01.2020
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Wykład poświęcony zrealizowanej w Muzeum Narodowym w Warszawie ekspozycji stałej sztuki XX i XXI w. W maju 2019 r. galeria została zamknięta decyzją nowego dyrektora instytucji.

 

Wykłady Mistrzowskie*: Piotr Rypson

Piotr Rypson - historyk sztuki, kurator, krytyk i publicysta. Autor książek o sztuce wizualnej XX i XXI w. i jej twórcach. Publikował w Obiegu (był redaktorem naczelnym), Baroku, Polityce, Odrze, Magazynie Sztuki. Wieloletni zastępca dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie, w 2018 r. zwolniony z pracy w muzeum bez podania przyczyny w okresie ochronnym przed emeryturą.

 

*Wykłady Mistrzowskie

"Dom na mieszkanie własny mam,

W niczem nie biegłem w cudzy ślad.

– Każdego mistrzam wyśmiał rad,

Który nie wyśmiał siebie sam"

 

Nad bramą mego domu

Wiedza radosna

Friedrich Nietzsche

 

Cykl wykładów mistrzowskich w TRAFO prowadzonych przez wybitne artystki i artystów, kuratorki i kuratorów wystaw, krytyczki i krytyków. Każdy z gości zaprezentuje w wykładzie fragment swojego bogatego dorobku twórczego. Podjęta figura mistrza jest daleka od „uczonej ignorancji” i rutyny. Podkreślone zostaje nieustanne poszukiwanie wiedzy i metod twórczych, rewizja i dystans wobec własnej filozofii życia oraz miejsca w świecie. Cykl jest realizowany w ramach współpracy TRAFO i Akademia Sztuki w Szczecinie.

Kuratorzy cyklu: Stanisław Ruksza, Zbigniew Taszycki

FB: https://www.facebook.com/events/802257566879834/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję