Gdzie i kiedy?
Galeria Turzyn
Od: sobota, 13 października 2012, 10:00
Do: sobota, 13 października 2012, 15:00
Za ile?
Robert Sowa, jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich kucharzy, będzie Gwiazdą Festiwalu Smaku organizowanego 13 października 2012 w Galerii Turzyn w Szczecinie, w godz.12.00-18.00.

Kuchnia polska, azjatycka, popisowe dania w wykonaniu Mistrza, konkursy kulinarne, konkursy wiedzy, to tylko kilka z wielu „pysznych” atrakcji przygotowanych przez organizatorów tego wyjątkowego wydarzenia.

Największą kulinarną atrakcją Festiwalu będzie z pewnością przygotowanie trzech potraw dnia przez Roberta Sowę i kucharzy z restauracji znajdujących się w Galerii Turzyn. Z każdej potrawy kucharze następnie przygotują ok. 100 dań, które zostaną rozdane obecnym przy scenie Klientom Galerii.

Nie tylko Mistrz i kucharze będą przygotowywali tego dnia potrawy. Możliwość pokazania swoich kulinarnych umiejętności będą mieli także wszyscy uczestnicy zabawy. Będą mogli wziąć udział w konkursie na przepis z kuchni azjatyckiej, kuchni polskiej oraz najsmaczniejszy deser. Dla tych, którzy kochają kuchnię bardziej w teorii niż praktyce organizatorzy przygotowali konkursy wiedzy, a dla osób posiadających znakomity węch konkurs na znajomość przypraw.  

Nie zapomniano także o kawoszach. Barista, czyli spec od parzenia kawy, wystąpi z krótką
pogadanką oraz zaprezentuje, jak prawidłowo powinno się parzyć kawę, aby smakowała jak
najlepiej.

„Festiwal smaków” to nie tylko potrawy, przepisy i smaki. Dla miłośników urządzania wnętrz, sklep Almi Decor przygotuje inspiracje związane z jesienno- zimową dekoracją stołu. Będą też omówione trendy w dekoracji stołu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Ta część wydarzenia również zostanie zakończona konkursem.

Na wszystkich uczestników kulinarnego szaleństwa czeka mnóstwo nagród, takich jak
zestawy sprzętu AGD, artykuły kuchenne oraz książki Roberta Sowy. Na koniec wielbiciele
talentu Roberta Sowy będą mogli otrzymać autograf Mistrza i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

„Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców dzielnicy Turzyn, kochających
dobrą kuchnię. Zapewniamy pyszne jedzenie, świetną zabawę a dla odważnych wspaniałe
nagrody w konkursach. To będzie największa kulinarna uczta tego dnia w dzielnicy!” –
mówi Bartosz Gromadzki, specjalista ds. marketingu Galerii Handlowej Turzyn w Szczecinie.