Gdzie i kiedy?
Filie Miejskiej BIblioteki Publicznej
Od: czwartek, 9 maja 2024, 18:00
Do: środa, 15 maja 2024, 18:00
Za ile?
darmowe
Miejska Biblioteka Publiczna jak co roku dołącza do akcji Tygodnia Bibliotek i zaprasza czytelników do wspólnego świętowania. Tegorocznym hasłem jest „Biblioteka – miejsce na czasie”. W kilku filiach odbędą się warsztaty, prelekcje, zajęcia dla dzieci i spotkania.

Atrakcje zaplanowane z okazji Tygodnia Bibliotek:

Zaczynamy 9 maja, o godz. 18:00 spotkaniem z autorką książki „Ocalenie. Poruszająca historia walki z depresją”, Natalią Raginią, w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8).

Także 9 maja o godz. 16.30 w filii nr 48 (ul. Rydla 93) odbędą się warsztaty plastyczno-czytelnicze dla najmłodszych pt. „A ja wolę moją mamę” realizowane w ramach cyklicznych spotkań [Książkolubów].

10 maja w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) zrobi się popkulturowo. Od godz. 16:00 w dwóch salach fani i fanki komiksów, LARPów, RPGów lub cosplayów będą dzielić się swoją wiedzą podczas prelekcji oraz warsztatów. Na finał quiz z nagrodami.

W filii nr 4 (ul. Barnima 25) 10 maja o godz. 17:00 pracownia słów i kolorów zaprasza miłośników książek na twórcze zajęcia literacko-plastyczne. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Do biblioteki nr 4 warto przyjść 14 maja, gdzie o godz. 17:00 o walorach i specyfice krajów skandynawskich opowiedzą przedstawiciele Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

W ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) 14 maja, o godz. 18:00 odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Beatą Mąkolską — trenerką rozwoju duchowego, uzdrowicielką energetyczną i autorką „Praktycznego poradnika dla wysoko wrażliwych”.

Ostatniego dnia tegorocznego Tygodnia Bibliotek (15 maja) w filię nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) odwiedzi Joanna Szczepkowska — doświadczona aktorka teatralna i filmowa, także pisarka oraz poetka. Rozmowę o godz. 18:00 poprowadzi Agata Rokicka.