Gdzie i kiedy?
Winyle.fm
ul. Jagiellońska 86
piątek, 26 maja 2023, 20:00
Za ile?
29 zł przedsprzedaż, 39 zł w dniu koncertu
Myślą przewodnią Śledzia jest próba zwrócenia uwagi na muzyczne zjawiska spoza głównego nurtu, zespoły młode wiekiem lub duchem, które w niezwykły sposób ubarwiają polską scenę muzyki improwizowanej.

ALEKSANDROWICZ TRIO

Skład zespołu:

Wojciech Braszak – saksofon

Flavio Gulotta – kontrabas

Stanisław Aleksandrowicz – perkusja

 

Stanisław Aleksandrowicz

Lista nagród i zachwytów nad grą i twórczością Aleksandrowicza jest coraz dłuższa. Mimo młodego wieku już teraz może pochwalić się imponującym dorobkiem jako wykonawca i kompozytor. Współpracuje z wieloma grupami. Prowadzi swój autorski kwintet oraz oktet, z którymi ukazały się doskonale przyjęte przez krytyków płyty: Teoria Względności (2022) oraz Pieśń o Bębnie (2023). Ma na koncie 9 płyt. Występował i był nagradzany na największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą, m.in: Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Nisville Jazz Festival, Amersfoort Jazz Festival. Od kilku lat jest regularnie obecny w ankietach czytelników i krytyków „Jazz Top” czy „Jazz Forum”. W trakcie studiów kształcił się pod okiem najwybitniejszych muzyków z Europy i USA takich jak: legenda AACM Ari Brown, Marius Neset, John Escreet, Verneri Pohjola, Ingebrigt Haker Flaten, Jim Brown. Współpracował m.in. z Rafałem Sarneckim, Krzysztofem Dysem, Maciejem Kocińskim, Felixem Robinem i Leszkiem Możdzerem.

,,Jeśli mowa o utalentowanych i pracowitych muzykach jazzowych młodego pokolenia to nie można pominąć Stanisława Aleksandrowicza. (...) Po drodze nie sposób zliczyć projektów i koncertów, w których brał udział, a to dopiero początek jego aspiracji. Nie jest on muzykiem chowającym się w drugiej linii. Ambicja i kreatywność to składowe, którego go napędzają, a perkusja to środek wyrazu, w którym odnalazł wyrażanie siebie.” Przemysław Urbaniak – JazzSoul

Aleksandrowicz Trio to autorski projekt perkusisty. Skład tria uzupełniają stali partnerzy Aleksandrowicza – Flavio Gulotta, włoski basista osiadły w Poznaniu oraz Wojciech Braszak.

 

Bilety dostępne na: https://bilety.fm/pl/muzyka/8559-sledz-mlody-jazz-2-0-aleksandrowicz-trio-winylefm-szczecin.html