Gdzie i kiedy?
Scena Dekadencja Nowy Browar
ul. Partyzantów 2
wtorek, 7 marca 2023, 19:00
Za ile?
40/50 zł
Teatr Polski zaprasza na widowisko słowno-muzyczne pt. „Sklepy cynamonowe”, w mistrzowskiej interpretacji Krzysztofa Wakulińskiego.

 

Spektakl zrealizowano na podstawie wydanego w 1933 roku zbioru opowiadań wywodzącego się z Drohobycza, wybitnego międzywojennego pisarza i rysownika pochodzenia żydowskiego, Brunona Schulza.

Podczas widowiska Krzysztof Wakuliński przeniesie odbiorców w zaczarowany świat zaułków galicyjskiego sztetla, widzianego oczami małego chłopca, odkrywającego świat z dziecinną fascynacją.

Poza aktorem, na scenie wystąpią: Walentyn Dubrowskij – fortepian, Michał Półtorak – skrzypce i Tomasz Kupiec – kontrabas.

 

Krzysztof Wakuliński to wszechstronny aktor teatralny i filmowy, często udzielający się w Teatrze Polskiego Radia. Występował na deskach Teatru Narodowego, Teatru Dramatycznego, Teatru Powszechnego, jednakże największe swoje kreacje stworzył w warszawskim Teatrze Współczesnym. Szczególnie zapisał się w pamięci widzów rolą Wolanda w ,,Mistrzu i Małgorzacie" Michaiła Bułhakowa.

Walentyn Dubrowskij to absolwent kijowskiego Konserwatorium im. P. Czajkowskiego, pianista, akordeonista, aranżer, akompaniator, pedagog, dyrektor Chóru JCC Kraków, współpracujący m in z Andrzejem Zaryckim, Beatą Paluch, Andrzejem Grabowskim, Lechem Dyblikiem oraz wieloma muzykami i wokalistami w kraju i za granicą.

Tomasz Kupiec to absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, kontrabasista, aranżer, wykładowca akademicki, współpracujący m. in. z Nigelem Kennedym, Karen Edwards, Andrzejem Sikorowskim czy zespołem Maanam.

Michał Półtorak to skrzypek i mandolinista, kierownik muzyczny Piwnicy Pod Baranami, wcześniej kierownik muzyczny zespołu Marka Grechuty ,,Anawa", artysta współpracujący m. in. z Aloszą Awdiejewem, Grzegorzem Turnauem, Jackiem Wójcickim, Anną Dymną.