Gdzie i kiedy?
Opera na Zamku
ul. Korsarzy 34
wtorek, 20 lutego 2024, 20:30
Za ile?
od 94,86 zł
Kto nigdy nie miał rodzinnych problemów i nie przechodził kłótni z bliskimi niech pierwszy… się uśmiechnie. Komedia „Rodzinne piekiełko” opowiada o rodzinnych dramatach na wesoło. Wszyscy wiemy, że czasem najtrudniej się dogadać z najbliższymi, a jeszcze trudniej się wycofać z popełnionej gafy, a tym bardziej z krzywdzących podejrzeń.

Do czego prowadzi taki upór? Czasem do prawdziwych dramatów. Czy można w ogóle o tak poważnych sprawach opowiadać na wesoło? Wszak bohaterowie komedii „Rodzinne piekiełko” potrafią sobie mocno przysolić, a i pieprzu im nie brakuje. Ta zwariowana komedia o rodzinnych wakacjach dzieje się w wiejskim domu.

Co się stanie, kiedy spotkają się dwie siostry, mąż jednej z nich oraz ich dwie córki i pewien młody asystent profesora?

W tej historii nikt nie może być pewny swojej roli ani swojego miejsca w rodzinie. Zagrożona jest nawet letniskowa posiadłość odziedziczona przez siostry po rodzicach.

Zbyt logiczna Hala, marząca o kolejnym dziecku Jolka, egoistyczny Mateusz, śmiertelnie znudzona Mysza, pazerna Becia i zakochany Kuba śmieszą, wzruszają i przekonują, że czasem warto odpuścić własne ambicje dla większego dobra.

 

Tekst sztuki: Radosław Figura

Reżyseria: Maria Seweryn

Kostiumy: Zuzanna Markiewicz

Muzyka: Zdzisław Kalinowski

Obsada:

Joanna Trzepiecińska/Adrianna Biedrzyńska

Renata Dancewicz/Magdalena Waligorska-Lisiecka

Anna Iberszer/Monika Mazur

Wiktoria Gąsiewska/Natalia Szczypka

Michał Mikołajczak/Dariusz Wieteska

Tomasz Bednarek/Piotr Zelt

 

Bilety dostępne na: https://biletyna.pl/spektakl/Rodzinne-piekielko