Gdzie i kiedy?
Browar Polski
ul. Dworcowa 20, Szczecin
czwartek, 16 kwietnia 2015, 18:00
Za ile?
20 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu
W czwartek, 16 kwietnia, w Browarze Polskim zagra zespół Riffertone.

Riffertone zrodził się spontanicznie z inicjatywy Alberta Kokoszewskiego (gitara akustyczna) oraz Jarosława Krużołka (wokal). Zespół od początku skupił się na autorskim materiale, dając kilka małych, kameralnych koncertów na terenie Śląska. W międzyczasie, domowym sposobem muzycy nagrywali swoje kompozycje, które później zamieszczali na portalu Youtube.

Nie był to ostatni upload w ich wykonaniu. W 2011 roku swoje utwory zgłosili do przeglądu zespołów muzycznych „Zrób Głośniej!” organizowanego przez T-mobile. Już jako laureaci pierwszego etapu konkursu, który odbył sie w klubie Zbigniewa Hołdysa „Chwila da club” mieli możliwość szlifowania swoich umiejętności w „Muzycznej Owczarni” u boku takich autorytetów jak: Wojtek Olszak, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Wojtek Pilichowski, Marek Raduli czy Tomasz Łosowski. Po warsztatach muzycznych duet miał szczęście ponownie trafić do magicznej „Muzycznej Owczarni”, tym razem już jako gość, z całym swoim repertuarem. W lipcu duet zdobył I miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia 2012” w Rzeszowie, a w sierpniu, na specjalne zaproszenie TVP Polonia, było gościem Dni Otwartych z okazji 60-lecia TVP.

26 marca 2013 Riffertone wystąpił w Sali Kongresowej jako support Micka Hucknalla, lidera i wokalisty legendarnej grupy Simply Red. W listopadzie 2013 Riffertone byli supportem polskiej trasy Electric Light Orchestra. W 2014 roku wystąpili jako półfinaliści programu MUST BE THE MUSIC oraz nagrali swoją debiutancką płytę SOMEDAY, SOMEWHERE wydanej nakładem AGORY, której producentem został Kuba Badach.

Bilety: 20 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu koncertu