Dość bajkowych happy-endów, dość przewidywalnych słodkich zakończeń, w których wygrywa dobro, a zło jest poniżane i ośmieszane!

 

Wywrotowa grupa sztandarowych czarnych charakterów z różnych podań i baśni postanawia przeciwstawić się odwiecznej strukturze opowieści dla najmłodszych i dowieść, że zło jest dobre, a dobro złe. Żeby tego dokonać muszą zniszczyć mityczną Fabrykę Dobrych Bohaterów. Szkoda tylko, że nikt im nie powiedział, jakie to może mieć konsekwencje…

„Niezłe ziółka” Magdaleny Mrozińskiej w reżyserii Pawła Aignera, uznawanego za jednego najwybitniejszych współczesnych twórców teatralnych to sceniczna jazda bez trzymanki. Przygodowa sztuka pełna humoru, zawrotnych akcji oraz postaci, których nie sposób nie polubić, jest opowieścią o sile przyjaźni oraz magii świata, w którym dobro nieustannie przeplata się ze złem. A mając za sobą przykre doświadczenia, możemy bardziej docenić to, co miłe. Czyżby rzeczywiście zło nie było takie złe? Poszukajcie odpowiedzi razem z naszymi niezłymi ziółkami!

Dla dzieci od lat 9.

 

Zespół:

reżyseria: Paweł Aigner

scenografia: Magdalena Gajewska

muzyka: Piotr Klimek

ruch sceniczny: Alexandr Azarkevitch

asystent reżysera: Paulina Lenart-Majtas

Obsada:

Maja Bartlewska

Rafał Hajdukiewicz

Aleks Joński

Kuba Jotko

Paulina Lenart-Majtas

Grażyna Nieciecka-Puchalik

Maciej Sikorski

Krzysztof Tarasiuk