Gdzie i kiedy?
Jasne Błonia
poniedziałek, 24 czerwca 2024, 17:00
Za ile?
darmowe
MBP zaprasza na czerwcowe spotkania w ramach projektu W Pogoni za książką.

W czerwcu nasze „rozgrywki” zaplanowane są tak:

„Pierwszą połową” będzie spotkanie z Pawłem Beręsewiczem — autorem „Sposobu na Adama”, „Kiedy chodziłem z Julką Maj” lub „A niech to czykolada” — zapraszamy 12 czerwca (śr.) o godz. 12:00. Spotkanie dla grup zorganizowanych.

„W przerwie meczu” 24 czerwca (pon.) o godz. 17:00 wszyscy mali kibice i kibicki sportowe na Jasnych Błoniach razem z piłkarzami Pogoni Szczecin poczytają i potrenują sztuczki „Z piłką i książką na trawie”. Wstęp wolny.

„Druga połowa” to inspirujące warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci, które odbędą się 27 czerwca (czw.) o godz. 18:00. Zapraszamy do stworzenia własnych małych książeczek. Zapisy: https://app.evenea.pl/event/lapbookdladzieci/ 

 

O warsztatach:

Zapraszamy serdecznie na warsztaty tworzenia lapbooków — książek, książeczek o wielu składanych, rozkładanych i wyciąganych cząstkach. Tematyka lapbooków będzie powiązana z książką Pawła Beręsewicza "A niech to czykolada!", w której treść wczytamy się nieco na naszym spotkaniu.

Po warsztatach będzie też okazja do krótkiego zwiedzania różnych bibliotecznych zakamarków.

O spotkaniu z piłkarzami:

Wyruszamy na kolejne spotkanie z zawodnikami Pogoni Szczecin, którzy poczytają i potrenują sztuczki piłkarskie. 25 czerwca (wt.) o godz. 17:00 wszyscy mali kibice i kibicki sportowe na Jasnych Błoniach razem z piłkarzami Pogoni Szczecin poczytają i potrenują sztuczki „Z piłką i książką na trawie”. Zatem najpierw posłuchamy fragmentu książki „A niech to czykolada” Pawła Beręsewicza, a potem poćwiczymy na trawie pod okiem doświadczonych zawodniczek i zawodników. Będzie oczywiście także czas na wspólne zdjęcia z idolami oraz zbieranie autografów.

Wstęp oczywiście wolny, zatem szukajcie nas już w piątek na Jasnych Błoniach.