Wystawa prac dwóch autorek Marty Płachty (zdjęcia) oraz Joanny Ignor (rysunki), które podkreślają: Miłość do koni to uczucie, które często zamienia się w pasję trwającą całe życie. Nasza pasja jednak nie ogranicza się tylko do koni. Obie jesteśmy artystycznymi duszami, a konie są głównym tematem naszej twórczości. Poznałyśmy się w... stajni. Przyjaźnimy od wielu lat.

 

Marta Płachta – jej przygoda z fotografią (w ogóle) zaczęła się od kolekcjonowania pocztówek z końmi. Któregoś dnia postanowiła sama chwycić za aparat. Pierwsze zdjęcia wykonała Zenitem 11 w wieku 16 lat. Od tej pory jej mistrzynią fotografii koni stała się Zofia Raczkowska. W plecaku – obok sprzętu foto – zawsze ma schowane marchewki dla swoich modeli. Fotografowała konie w najlepszych polskich stadninach, w Portugalii oraz żyjące w stanie półdzikim koniki polskie w lesie. Zwiedzający Zamek już po raz drugi będą mogli zobaczyć prace tej autorki. W ubiegłoroczne wakacje Fotoklub Zamek prezentował jej indywidualną wystawę „Lizbona. Portugalskie serce”

Joanna Ignor – konie to jej pasja i praca. Z zawodu zootechnik, doktor nauk rolniczych (praca doktorska z hodowli koni), technik weterynarii, zoofizjoterapeuta, instruktorka jazdy konnej, wykładowca akademicki, sędzia jeździecki, ale także hodowca psów rasy owczarek belgijski Groenendael. Od lat pasjonują ją także malarstwo i rysunek. Maluje głównie konie, psy i koty. Ma kasztanowatą klacz oraz dwa owczarki belgijskie, które zdobywają najwyższe nagrody na wystawach psów rasowych.

Gdzie i kiedy?
Od: czwartek, 10 listopada 2022, 18:00
Do: sobota, 10 grudnia 2022, 18:00
Za ile?
darmowe