Gdzie i kiedy?
Klub Storrady – Domek Grabarza
ul. Storrady 2. Szczecin
piątek, 5 kwietnia 2024, 20:00
Za ile?
40 zł
„Dyskoteka – zabawa taneczna dla młodzieży przy muzyce odtwarzanej z taśm i płyt”. Czy to jest właściwa definicja? Będziecie mogli to sprawdzić naocznie i nausznie! W eksperymencie wezmą udział Lunatycy Martwej Dyskoteki oraz nieoceniony lokalny bard MarszaTek aka Marszałek w duecie z USEØYØTÅ. Po koncertach swoją definicję dyskoteki zaprezentuje nam USEØYØTÅ.

Lunatycy Martwej Dyskoteki to zespół, który można było zobaczyć na jednej scenie wraz ze Świetlikami, Elektrycznymi Gitarami oraz Fisz Emade Tworzywo. Zespół powstał w 2018r. i zadebiutował EP-ką pt. Chaos i Absurd (2019). Przez lata wypracowywał swoje własne unikatowe brzmienie czego efektem jest LP pt. LMD (2022). Przy powstaniu tego albumu zespół współpracował z takimi artystami jak Dagmara Gregorowicz (DAGADANA), Piotr Łojek (Elektryczne Gitary) czy Piotr Kołodyński (Oysterboy/ Muchy). Aktualnie zespół występuje w czteroosobowym składzie: Igor Stobiecki bas&wokal, Tomasz Sojka gitara rytmiczna&wokal, Kacper Kot perkusja&wokal oraz Jakub Walczak gitara solowa.Powracają po zmianach na koncertowy i wydawniczy szlak, w całkowicie nowej formule kwartetu postpunkowego. Rok 2024 upłynie im pod znakiem Dobranoc +Dobrych Snów:: Nowy materiał pozwoli zabrać publiczność do Pom|ędzY – osamotniony, księżycowy krajobraz, który wyrasta na tkankach dużych i małych miast. Zapewniają koncerty z muzyką pełną improwizacji, jazgotu, smoły, psychodeli i dobranocki.

 

MarszaTek & USEØYØTÅ – live on machines

Konstanty Usenko (pisarz, publicysta, kompozytor, wokalista i klawiszowiec, m.in. Super Girl & Romantic Boys, 19 Wiosen) i Marszałek w swej elektronicznej odsłonie (MarszaTek) po raz trzeci.

Marszałek i Kostek po raz pierwszy współpracowali w 2021 r. przy okazji nagrań albumu tego pierwszego, „Rdza”. Wtedy też połączyła ich miłość do old schoolowego techno, która zaowocowała pierwszym wspólnym występem w szczecińskiej TRAFO – materiał z tego wiekopomnego wydarzenia, „POPANDEMII PRZEDWOJNĄ”, ukazał się w ubiegłym roku. Improwizowany live act na syntezatorach połączony z ilustracją filmową autorstwa szczecińskiej odnogi tego duetu z najtisowego rave'u rodem.

 

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/434502732416211