Tylko 10 zł kosztują bilety na coczwartkowe specjalne seanse polskich filmów. Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. „Karbalę”, „Hiszpankę”, „Ziarno prawdy”, „Body/Ciało”, „Czerwonego pająka” czy „Carte Blanche”.
To III edycja projektu „Kultura Dostępna”, w ramach którego bilety do kina na wybrane polskie filmy kosztują tylko 10 zł. Seanse odbywają się w każdy czwartek o godz. 18:00 w kinach sieci Helios.

W ramach zaplanowanej do końca kwietnia akcji widzowie zobaczą m.in. przejmujące „Obce niebo”, sensacyjne „11 minut”, kryminalnego „Czerwonego pająka” i przełamującego konwencje „Demona”. W repertuarze na rok 2016 znalazły się także komedie „Król życia” i „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”.

W Szczecinie seanse w ramach „Kultury Dostępnej w kinach” można oglądać w obu Heliosach (w Kupcu oraz Outlecie).

7 stycznia - Karbala
14 stycznia - Hiszpanka
21 stycznia - Żyć nie umierać
28 stycznia - Ziarno prawdy
4 lutego - Panie Dulskie
11 lutego - Król życia
18 lutego - Ziemia Obiecana (rekonstrukcja cyfrowa)
25 lutego - Jack Strong
3 marca - Obce niebo
10 marca - Demon
17 marca - Bogowie
24 marca - 11 minut
31 marca - Body / Ciało
7 kwietnia - Piąta pora roku
14 kwietnia - Carte Blanche
21 kwietnia - Czerwony pająk
28 kwietnia - Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy

Pierwsza edycja projektu „Kultura Dostępna w kinach” wystartowała w kwietniu ubiegłego roku. Do tej pory widzowie w 38 kinach w całej Polsce mogli obejrzeć m.in. „Idę”, „Drogówkę”, „Miasto 44”, „Jacka Stronga”, „Obywatela”, „Dziewczynę z szafy”, „Służby specjalne” czy „Pod mocnym Aniołem”.

Projekt realizowany jest z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szczegóły akcji na www.kulturadostepna.pl

foto: freeimages.com