Spektakl choreograficzny „Giselle, tańcz!” inspirowany jest klasycznym baletem romantycznym „Giselle”.

Balet stanowi pretekst do opowieści o sile ciała oraz o jego eksploatacji, testowaniu granic, wycieńczającym treningu i o imperatywie ciągłej pracy. Balet staje się lustrem dla naszej codzienności; w świecie baletu pracuje się, by osiągnąć iluzję nieważkości, pokonać grawitację i fizjologię. W naszym świecie cele pracy definiujemy bardziej przyziemnie, ale również rzadko potrafimy powiedzieć sobie „dość”.

Walka, którą stacza główna bohaterka baletu – balansując pomiędzy światami życia i śmierci – to sytuacja, z której czerpie autorka spektaklu, by opowiedzieć własną, osobistą historię. W centrum opowieści znajduje się ciało niesłuchane i przeoczone. Polacy są jednym z dwóch (wraz z Grekami) najbardziej przepracowanych społeczeństw Europy. Dyskusja o higienie pracy nadal nie przebija się do powszechnej świadomości.

 

Obsada: Barbara Biel, Arkadiusz Buszko, Adrianna Janowska-Moniuszko, Iwona Kowalska, Adam Kuzycz-Berezowski, Kacper Kujawa (gościnnie), Maria Wójtowicz (gościnnie), Agnieszka Ferenc (gościnnie), Magdalena Malik (gościnnie)

 

reżyseria: Anna Obszańska

dramaturgia: Maciej Podstawny

kostiumy: Mateusz Jagodziński

muzyka: Małgorzata Penkalla

reżyseria światła: Aleksandr Prowaliński

tutor rezydencji: Michał Borczuch

asystent reżyserki: Adam Kuzycz-Berezowski