Gdzie i kiedy?
Muzeum Historyczne Skarb w Policach
wtorek, 2 lutego 2016, 11:00
Za ile?
darmowe
Wypoczynek podczas ferii to znakomita okazja, aby dowiedzieć się czegoś nowego o otaczającym nas świecie. Wszystkich tych, którzy chcą spędzić ten czas w sposób ciekawy i pożyteczny Muzeum Historyczne Skarb zaprasza na warsztaty. Przez cały okres ferii zimowych, od 1 do 11 lutego, dzieci i młodzież będą mogły zwiedzić muzeum i wziąć udział w odbywających się tam warsztatach. Na chętnych czekają różne zadania, zagadki, quizy, gry i zabawy.
Harmonogram ferii:

01.02 oraz 09.02
godz. 11.00

Poznajemy najmniejszych mieszkańców muzeum. Kim jest Mopek?
Warsztaty zachęcające dzieci do poznania najbliższego środowiska przyrodniczego oraz form jego ochrony. W trakcie zajęć uczestnicy poznają życie i zwyczaje nietoperzy. Nauczą się dlaczego opieka nad zimowiskami nietoperzy jest tak ważna i w jaki sposób jest ona prowadzona.

02.02 oraz 10.02
godz. 11.00

Pokaz bajek na rzutniku „Ania” – „Królewna Śnieżka”
Na spotkaniu przeniesiemy się w czasie i przy pomocy rzutnika „Ania” poznamy historię pięknej Królewny Śnieżki, na której życie dybie zła macocha, zazdrosna o jej urodę. Na szczęście przy pomocy krasnoludków uczestnicy rozwiążą zagadki i uratują królewnę!

03.02 oraz 11.02
godz. 11.00

I ty możesz zostać archeologiem! Czyli, co to jest zabytek?
Warsztaty zachęcające do poznania historii regionu oraz form ochrony dziedzictwa narodowego. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się co jest zabytkiem oraz jak np. odpowiednio zabezpieczyć dzieło sztuki. Zobaczą, jak wygląda praca konserwatora i jak prowadzone są prace archeologiczne.

04.02 oraz 8.02
godz. 11.00

Pokaz bajek na rzutniku „Ania” – „Wyspa Skarbów”
Podczas spotkania uczestnicy obejrzą na rzutniku „Ania” powieść przygodową autorstwa Roberta Louisa Stevensona, opowiadającą o losach piratów, poszukujących ukrytego skarbu. Wraz z bohaterami uczestnicy odnajdą mapę skarbów, rozszyfrują tajną wiadomość i odnajdą ukryty skarb!

Adres:
Muzeum Historyczne Skarb
ul. Spółdzielcza 31, Police

Rezerwacja:
Anita Andryszczyk: 513294323
Magdalena Olejniczak: 508825665
Mail: wycieczki.skarb@gmail.com
Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

foto: materiały prasowe