Gdzie i kiedy?
Opera na Zamku
ul. Korsarzy 34
czwartek, 21 września 2023, 09:30
Za ile?
od 290 zł
Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie zaprasza na drugą edycję Baltic Economic Congress.

Druga odsłona Baltic Economic Congress zbiegła się w czasie z jubileuszem 25-lecia istnienia Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Z tej okazji organizacja zrzeszająca przedsiębiorców zaprasza już 21 września na „unikatowe wydarzenie” z trzema blokami tematycznymi. Tego dnia przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w sześciu debatach gospodarczych.

Baltic Economic Congress 2023 rozpocznie się od dyskusji pt. „Gospodarka Polski w nowym świecie”.

– Nie zabraknie tematu, który rozgrzewa opinię publiczną w całej Europie. Mowa oczywiście o zielonej rewolucji gospodarczej. Eksperci będą dyskutować również o cyfryzacji i nowych technologiach, co w obliczu wielkiego rozwoju sztucznej inteligencji zdaje się być jak najbardziej zasadne – zapowiada prezes PIG w Szczecinie Hanna Mojsiuk. Pierwszą część wydarzenia zakończy dyskusja o polskiej marce jako determinancie rozwoju. – Ten temat był prawdziwym przebojem ubiegłorocznego kongresu i wywołał burzliwą dyskusję – przypomina Hanna Mojsiuk.

W drugim bloku specjaliści będą dyskutować m.in. o tym, skąd przedsiębiorcy mogą czerpać środki na rozwijanie swojej działalności. – Liczę na to, że w tym wątku poruszony zostanie temat Krajowego Planu Odbudowy – nie ukrywa Hanna Mojsiuk.

W programie znalazła się również debata na temat współpracy transgranicznej i jej wpływu na atrakcyjność inwestycją regionu. Jak podkreśla prezes PIG w Szczecinie, „Pomorze Zachodnie jest wręcz predystynowane do takiej dyskusji”.

Drugi blok zakończy debata na temat zabezpieczenia majątku dla przyszłych pokoleń. – Przy Północnej Izbie Gospodarczej od lat działa Sekcja ds. Sukcesji. Byliśmy pierwszym samorządem gospodarczym, który poruszył ten temat – zaznacza Mojsiuk.

Bohaterem ostatniego bloku będzie Mateusz Grzesiak – jeden z najpopularniejszych mówców motywacyjnych i trenerów biznesu w Polsce. Po jego „power speechu” organizatorzy zaplanowali debatę z zaproszonymi przedsiębiorcami.

Natomiast wieczorem Północna Izba Gospodarcza zaprasza na galę Przedsiębiorca Roku Pomorza Zachodniego oraz wręczenie Buław Nestora Przedsiębiorczości. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Kayah.

Rejestracja prowadzona jest na stronie https://evenea.pl/event/2bec/.