W każdą sobotę i niedzielę o godz. 12.00 zapraszamy do Różanego Ogrodu na koncerty południowe. Oprócz tego w sierpniu będą potańcówki, czynna będzie Różana Czytelnia, a na dzieci czekają szeroko otwarte drzwi do bajkowego świata, zabawy oraz wspólnego śpiewania i warsztatów w ramach Różanki Dzieciom. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny!
W sierpniu na różankowej scenie wystąpią artyści szczecińskiej i polskiej sceny muzycznej. Przed nami koncerty m.in.: Free Blues Band, Blue Bossa, Orkiestry Wojskowej w Szczecinie oraz Ryszarda Poznakowskiego wraz z zespołem. Południowym koncertom towarzyszą wystawy plenerowe. W tym miesiącu zostanie zaprezentowana wystawa pt. „Herby Szczecina”. Wystawa stanowi wybór różnych wizerunków gryfa obecnych w Szczecinie. Na tablicach pokazane są zdjęcia, adresy i informacje GPS kilkudziesięciu wizerunków gryfa, a ekspozycja jest zaproszeniem do samodzielnego poszukiwania gryfów w Szczecinie.

W sierpniu odbędą się również różankowe potańcówki. Będzie można potańczyć zarówno w rytmach przedwojennego swingu, jak i współczesnej muzyki. Nie zabraknie polskich utworów, czyli niepowtarzalnych kompozycji Czerwonych Gitar, uwielbianych przez szczecinian Filipinek, jak również nowszych światowych hitów. W sierpniu zapraszamy na potańcówki 12 i 26 sierpnia w godz. 17.00-20.00.

Różana Czytelnia, czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy, kto odwiedzi Różany Ogród do 27 sierpnia br. będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. Projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji "uwalniania książek", który wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką, bez konieczności jej zakupu.

RÓŻANY OGRÓD SZTUKI i RÓŻANKA DZIECIOM
SIERPIEŃ 2017
PROGRAM


SOBOTA, 26 SIERPNIA

godz. 11.00-14.00

Interaktywny spektakl pt. "Mały Książę” na podstawie książki Antoine de Saint - Exupéry o tym samym tytule – realizacja i prowadzenie Teatr Anny Gielarowskiej.

Warsztaty design "Projektujemy zabawkę przytulankę"
Warsztaty z szycia i zdobienia autorskich przytulanek. Podczas zajęć każdy uczestnik zapozna się z różnorodnymi ściegami szycia, tajnikami łączenia materiałów i tworzenia autorskich projektów maskotek.

Warsztaty origami

Podczas zajęć zapoznamy się z japońską sztuką składania papieru oraz nauczymy jak ze zwykłych kartek zrobić ozdoby, dekoracje, zakładki do książek czy elementy nawiązujące do świata fauny i flory.

Warsztaty muzyczne pn. "Muzyczny wehikuł czasu, czyli rzecz o muzyce dawnej"
W programie prezentacje dawnych instrumentów, zapoznanie uczestników z historią najwybitniejszych kompozytorów i dzieł muzyki dawnej.

godz. 12.00
Koncert pt. „Od Sorrento słońce płynie”, na który złożą się utwory lat 60-tych, jak i nowe utwory autorstwa Wojtka Rapy.
Zespół zagra w składzie: Małgorzata Jarmoc (wokal), Janusz „Kanapa” Jędrzejewski (gitara), Maciej Golański (perkusja) z gościnnym udziałem Barbary Włodarczyk, Zbyszka Włodarczyka, Andrzeja Szpaka.

godz. 17.00-20.00

Potańcówka z zespołem „Poznakowski Band”

Największe przeboje Ryszarda Poznakowskiego „Trzynastego”, „Mały Książę”, „Zabawa w Stylu Folk”, „Gdzie się podziały tamte prywatki” i wiele innych. Kolejna potańcówka to również koncert życzeń! Specjalnie dla Państwa przygotujemy stanowisko, gdzie będzie można wypisać na kartce dedykacje dla przyjaciela lub ukochanej osoby. To doskonała okazja, aby powiedzieć bliskiej osobie coś miłego i sprawić niespodziankę. Do tańca grać będą DJ Tomek oraz DJ Kasia, którzy przygotują rytmiczną mieszankę przebojów zarówno z dawnych, jak i nowszych list przebojów.

NIEDZIELA, 27 SIERPNIA

godz. 12.00

Koncert polskich przebojów
Zagra trio w składzie: Aleksandra Szachniuk - śpiew, Krzysztof Sosonowski - śpiew i gitara, Waldemar Zieliński - gitara. W programie utwory z repertuaru legend polskiej muzyki m.in. Maryli Rodowicz, Sławy Przybylskiej, Edyty Barosiewicz, Varius Manx, Lady Pank i wiele, wiele innych.

Szczegółowy program dostępny na stronie organizatora www.saa.pl Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie. Różany Ogród w Szczecinie, ul. Pawła Jasienicy 8.

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.