Gdzie i kiedy?
Rocker Club
Partyzantów 2
poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:00
Za ile?
28 lutego w klubie Rocker wystąpią Chorzy na Odrę. Koncert odbędzie się w ramach lutowej akcji AKUSTYCZEŃ LUTUJE, jako finał trasy zespołu, podczas której dojdzie do lutowania Warszawy, Torunia, czy choćby Ustki. Początek koncertu godzina 20.00. bilety w cenie 10 pln do nabycia w klubie Rocker przed koncertem.

"...To niezwykle miłe, gdy wśród lepszych, gorszych performance'ów, nagle pojawia się na scenie akt, który natychmiast przykuwa uwagę (...) wywołuje uczucie, że dzieje się coś czego nigdy wcześniej nie było (...) to co mnie najbardziej urzekło to słowo, które nosi cechy rasowej poezji. Olek Różanek posługuje się językiem prostolinijnym, potocznym, ale przy tym wszystkim zupełnie nowym, tych tekstów nie wystarczy wysłuchać raz, trzeba się w nie zagłębić, jak to w poezję..."


Stanisław Soyka  dla Polskiego Radia


Elokwentni, emocjonalni, ekstrawaganccy. Wspólnie cierpią na wyjątkowo groźny zespół. Chorzy na Odrę to fuzja łącząca energię pięciu kompozytorów oraz wykonawców muzyki teatralnej i filmowej, fuzja dająca efekt niezwykle dynamicznej mieszanki dźwięków. Od strony literackiej ich skojarzeniowa papka przeplata kulturę salonów i szczerość rynsztoka. Ostry niczym brzytwa język lidera bezkompromisowo celuje w problemy społeczne, kulturowe, a nade wszystko osobiste. Nie ma litości dla siebie, nie ma jej dla słuchacza. Chorzy na Odrę, zapewne z winy własnej twórczości - przywodzącej na myśl zarówno performance jak i manifest artystyczny - są szeroko eksploatowani na gruncie teatralnym. Mają udziały w festiwalach Kontrapunkt, Kontakt, Międzynarodowe Toruńskie Spotkania Teatralne, SOFFt, Fama, Akustyczeń. Są to oczywiście udziały gościnne, a każdy taki udział to kompletnie inna historia, gatunek i jakość.


Oto linki do wybranych filmów:


http://www.youtube.com/watch?v=lP2Eu255rII


http://www.youtube.com/watch?v=1XmMBWk1pL0


http://www.youtube.com/watch?v=UbRH-T46PGY