Gdzie i kiedy?
Klub Delta
ul. Racławicka 10
sobota, 18 listopada 2017, 18:00
Za ile?
45 zł w przedsprzedaży i 55 zł w dniu koncertu
Już 18 listopada w szczecińskim Klubie Delta przy ul. Racławickiej 10 w ramach trasy koncertowej na XX-lecie działalności wystąpią Maleo Reggae Rockers oraz grupa 2Tm2,3.
godz. 18:00 - Maleo Reggae Rockers

Darek Malejonek - Maleo - gitara, vocal
Tomasz Wójcik - Siwy - gitara, vocal
Andrzej Roemer - Kazek - bas
Kacper Rynek - perkusja
Adaś Mościcki - instrumenty perkusyjne
Artur Tomasz Mackiewicz - instrumenty klawiszowe
Józek Zatwarnicki - puzon
Tomek Mazur - trąbka

MRR to jeden z najpopularniejszych i najbardziej aktywnych zespołów reggae w Polsce z ikoną polskiego reggae Darkiem Malejonkiem na czele. MRR jest w świetnej formie od lat, czego dowodem są regularnie wydawane płyty cieszące się dużym powodzeniem i zbierające świetne recenzje. W kategorii płyta roku nominacje otrzymały „Rzeka Dzieciństwa" i „Wake Up" do nagrody „Fryderyki" oraz „Addis Abeba" do nagrody „Superjedynki". Zespół regularnie koncertuje od początku swojego istnienia, mając na koncie już grubo ponad 1000 koncertów i występy na największych festiwalach w Polsce i na świecie. Koncerty MRR to czas wyjątkowo gorący, wypełniony pozytywnymi emocjami oraz przesłaniem pokoju, wzajemnej miłości i szacunku.

godz. 20:00 - 2 Tm 2,3
(po 20 latach od ostatniego koncertu klubowego w Szczecinie)

Budzy – Głos
Maleo – Głos, Gitara
Litza – Gitara, Głos
Drężmak – Gitara
Kmieta – Bas
Beata Polak – Perkusja
Krzyżyk - Perkusja

2Tm2,3

Zespół powstał w 1996 roku, w wyniku spotkania się muzyków polskiej sceny alternatywnej (Acid Drinkers, Flapjack, Armia, Houk), którzy odkryli w swoim życiu wartości chrześcijańskie. Teksty swoich utworów oparli właściwie wyłącznie na Biblii (sporadycznie też na tekstach Ojców Kościoła), wplatając często strofy w języku hebrajskim i aramejskim. W 1998 roku zespół zaangażował się w działalność antyrasistowską, a ich utwór znalazł się na pierwszej składance Muzyka przeciwko rasizmowi, firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej. W 2006 roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Od początku istnienia zespół jako supergrupa złożona z muzyków wykonujących w macierzystych grupach różne style muzyczne, tworzy w szerokim zakresie stylistycznym – od muzyki metalowej, przez hardcore punk, po reggae, folk rock, a nawet folk i elementy elektroniczne. Łagodniejsze brzmieniowo odmiany słychać szczególnie na koncertach akustycznych, często odbywających się w kościołach lub przykościelnych salkach. Płyta Pascha 2000 Tour składa się z elektronicznych remiksów poprzednio wydanych utworów. Z drugiej strony album 888 utrzymany w całości w konwencji hard rockowo-punkowej, pokazał, iż grupa nie zerwała z ostrzejszym brzmieniem. Kolejna płyta studyjna, dementi, jest utrzymana w stylistyce folkowej, bliskiej muzyce akustycznej.