spotkania inne

Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną: "Robaki"

foto: materiały prasowe

Gdzie?
siedziba Stowarzyszenia Kamera przy al. Jana Pawła II 17 (wejście od Mazurskiej)
Kiedy?
Wtorek, 26.09.2017
O której godzinie?
19:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Z Kamerą przez Bałtyk. Zapraszamy na wrześniowe „Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną”, podczas których zaprezentujemy wyróżniające się podejmowaną tematyką i wielokrotnie nagradzane produkcje twórców z Łotwy, Szwecji, Estonii, Litwy i Danii. Pokazy odbywać się będą w każdy wtorek września o godzinie 19:00 w siedzibie Stowarzyszenie Kamera w Szczecinie. W programie filmy nagradzane m.in. na Berlinale, Palm Springs International Film Festival oraz przez Szwedzki Instytut Filmowy. Wypłyń na morze europejskiego kina z OFFicyną! Wstęp wolny.
Region Morza Bałtyckiego jest nie tylko zróżnicowany kulturowo, ale również bogaty w nietuzinkowe zjawiska filmowe, które we wrześniu przybliżymy w postaci projekcji filmów oraz rozmów na ich temat. Jak poradzi sobie z dramatem życiowym młoda Raya i jej rodzeństwo z Łotwy, a jak Jennifer ze Szwecji? Jak brzmią dźwięki litewskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego, a co będziemy jeść w przyszłości? Przyjdź i przekonaj się sam. Projekcje połączone będą z dyskusjami na temat prezentowanych obrazów, moderowanymi przez dr. Damiana Romaniaka, krytyka filmowego i filmoznawcę oraz Małgorzatę Frymus, dziennikarza Radia Szczecin.

Wszystkie projekcje odbędą się w siedzibie Stowarzyszenia Kamera, al. Papieża Jana Pawła II 17 (wejście od ulicy Mazurskiej), w każdy wtorek (zaczynając od 5 września) o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

PROGRAM:

wtorek 26 września, godz. 19:00
„Bugs” / „Robaki”
reż. Andreas Johnsen, 73 min, document, Dania, 2016 r.

Insekty czy owady wielu odpychają, choć są uważane za pożywienie przyszłości. Dokument przedstawia niesamowitą podróż kucharzy po najdalszych zakątkach globu w poszukiwaniu... najsmaczniejszych robaków. Piękne, lecz czasem kontrowersyjne zdjęcia przybliżają proces pozyskiwania i przygotowania nietypowego pożywienia oraz zwraca uwagę na kierunki rozwoju ludzkości i idący za nimi wpływ na środowisko.

Film nagrodzony na Festival Cinemambiente w Torino, nominowany m.in. na Cleveland International Film Festival, Edinburgh International Film Festival, Tribeca Film Festival.

Dyskusję towarzyszącą projekcji filmu przeprowadzi dr Damian Romaniak.


dr Damian Romaniak - filmoznawca, literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych, animator kultury filmowej, krytyk filmowy, publicysta, wykładowca. Gospodarz cyklu „Kino Konesera” w szczecińskich multipleksach Helios. Współpracuje z Onet.Film oraz portalem Horror Online. Obecnie jest współgospodarzem DKF-u Konfrontacje w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Małgorzata Frymus - absolwentka łódzkiej PWSFTViT. Wykładowczyni Uniwersytetu Szczecińskiego. Dziennikarka i publicystka Radia Szczecin, autorka programów i reportaży telewizyjnych. Reżyserka i producentka filmowa, laureatka nagrody Angel Peace Award na festiwalu filmowym w Monako.


Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Patronat medialny: TVP3 Szczecin

Partner: Stowarzyszenie Kamera

Organizator projektu: Stowarzyszenie OFFicyna.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję