W środę 18 marca mają zostać otwarte koperty z ofertami firm zainteresowanych tym zamówieniem. Przebudowa Teatru Letniego zakłada m.in. budowę nowego zadaszenia nad wszystkimi miejscami. Prace zaplanowane są na 20 miesięcy.
Postępowanie przetargowe znacznie się przedłużyło. Pierwotnie zapisano, że oferty można składać do 23 stycznia. Później jednak ten termin trzykrotnie przesuwano. Wszystko przez dużą liczbę pytań ze strony firm zainteresowanych udziałem w przetargu. Było ich aż 190, przełożyły się na 8 modyfikacji specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Aktualny termin składania ofert do 18 marca 2020 roku, do godziny 11:00.
Przebudowa Teatru Letniego planowana jest już od dawna. W 2015 r. rozstrzygnięto konkurs na koncepcję architektoniczną, w którym zwyciężyło biuro architektoniczne Flanagan Lawrence z Londynu. Przejście do fazy realizacyjnej opóźniło się m.in. ze względu na czas oczekiwania na pozwolenie wodno-prawne czy konieczność uwzględnienia w dokumentacji ustaleń z uchwalonego później Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.
Inwestycja zakłada m.in. rozbudowę sceny od strony widowni, przebudowę samej widowni i dróg dojazdowych do obiektu, a także renowację i konserwację charakterystycznego łuku żelbetowego. Najbardziej funkcjonalność i wygląd amfiteatru zmieni jednak nowe zadaszenie. Jego projekt budzi wśród szczecinian wiele skojarzeń. Od kołyski, poprzez kosz piknikowy czy siodełko rowerowe, aż po podpaskę.
Historia estrady w dzisiejszym Parku Kasprowicza sięga lat 30. XX wieku. Początkowo była to scena parkowa w formie drewnianej estrady z rzędami drewnianych ławek. Amfiteatr w obecnym kształcie powstał w 1974 r., według projektu arch. Zbigniewa Abrahamowicza. Jego charakterystycznym elementem jest łuk nawiązujący swoją formą do Gateway Arch w Saint Louis arch. Eero Saarinena.
Komentarze
12