Budowa Hanza Tower trwała 10 lat. Kamień węgielny wmurowano bowiem 23 września 2011 r. Pierwotnie zapowiadano, że wysokościowiec będzie gotowy już w 2014 r., ale rok wcześniej prace wstrzymano, po wykonaniu zaledwie trzech kondygnacji podziemnych. Pracownicy wrócili na plac budowy przy al. Wyzwolenia dopiero w marcu 2017 r. 4,5 roku później udało się doprowadzić inwestycję do końca.
– Zakończyliśmy prace budowlane. Przed nami odbiory Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego – mówi Paweł Pluto, kierownik budowy Hanza Tower.
– Jeszcze w tym roku planujemy uroczyste otwarcie budynku – dodaje Małgorzata Ostrowska, dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction S.A.
Apartamenty na najwyższych kondygnacjach
104-metrowy budynek będzie łączył funkcję mieszkalną z biurową, handlowo-usługową i rekreacyjną. Na 27 kondygnacjach naziemnych Hanza Tower zaplanowano blisko 500 apartamentów, 3 tys. metrów kw. biur i 6 tys. m kw. powierzchni handlowo-usługowej.
W najwyższej części Hanza Tower (piętra 6.-26.) wybudowano 480 apartamentów. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji taras widokowy na ostatniej kondygnacji, czyli na wysokości 100 metrów. Część z nich wciąż jeszcze można kupić. Dostępne są ostanie apartamenty o dużych metrażach, od ok. 80 do 221 m kw. na najwyższych piętrach budynku.
Lokale handlowo-usługowe i biura na najniższych piętrach
Przestrzenie biurowe znajdują się na piętrach od drugiego do piątego. Przygotowano tam lokale o powierzchni od 111 do nawet 630 m kw. Można je dowolnie przekształcać, łączyć lub dzielić według potrzeb.
Na parterze i 1. piętrze zaplanowano 17 lokali handlowo-usługowych. Największy z nich zajmie Fitness & SPA (1 tys. m kw.), stanowiące centralny punkt pierwszego piętra budynku. Jego częścią jest owalny basen ze świetlikiem, któremu towarzyszyć będzie kompleks saun. Lokale na parterze zostały zaprojektowane tak, by były dostępne dla klientów z ulicy.
– Obiekt jest częściowo skomercjalizowany, ale zostały jeszcze atrakcyjne lokale, jak na przykład te nadające się na salon samochodowy na drugim i trzecim piętrze. Mają po 800 m kw. i w każdym znajduje się winda samochodowa. Albo idealny na przychodnię lekarską, znajdujący się na pierwszym piętrze, lokal o powierzchni prawie 344 m kw. Mamy nawet projekt aranżacji małej przychodni. Lokal na pierwszym piętrze, o powierzchni prawie 530 m kw., ma wydzielone zaplecze kuchenne, szatnie – będzie odpowiedni na lokal gastronomiczny – mówi Małgorzata Ostrowska.
W budynku zainstalowano 12 wind osobowych i windę samochodową. Na trzech kondygnacjach podziemnych przygotowano parking na 403 samochody i 120 rowerów.
Komentarze
24