Uniwersytet Szczeciński nawiązał współpracę z Okręgową Izbą Lekarską w Szczecinie. Podpisana umowa ma pozwolić zbliżyć środowisko samorządu lekarskiego do naukowego reprezentowanego przez uczelnię. „To dla nas bardzo ważne, chcemy współpracować z najlepszymi” - podkreśla prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie dr n. med. Michał Bulsa.
To kolejna umowa współpracy, którą w ostatnim czasie zawarł Uniwersytet Szczeciński. Porozumienie z Okręgową Radą Lekarską w Szczecinie ma umożliwić „podejmowanie wspólnych inicjatyw badawczych, dydaktycznych, edukacyjnych, a także kulturowych”.
– Nie planujemy tworzyć kierunków medycznych, ale chcemy znaleźć płaszczyzny do współpracy. Możemy zrobić naprawdę dużo w zakresie szeroko rozumianej organizacji, która obejmuje ekonomię i prawo. Szczególnie, że badania w tych obszarach nabierają coraz większego znaczenia na świecie i zaczynają być prawnie regulowane. Dlatego bardzo ważne jest, aby nasz uniwersytet uczestniczył w tych procesach – argumentuje Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. Waldemar Tarczyński.
Strony porozumienia zadeklarowały podejmowanie wspólnych inicjatyw społecznych zmierzających w szczególności do przeciwdziałania wykluczeniu prawnemu, społecznemu i dyskryminacji, ale także promocji zdrowia oraz zwiększenia wiedzy i umiejętności kadry medycznej w zakresie znajomości regulacji prawnych.
– To porozumienie daje dużo możliwości współpracy. Głównie w zakresie szkoleń i edukacji lekarzy z dziedzin prawnych oraz innych, które reprezentuje Uniwersytet Szczeciński. To dla nas bardzo ważne, Uniwersytet Szczeciński jest największą uczelnią w Zachodniopomorskiem – podkreśla prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie dr n. med. Michał Bulsa.
Komentarze
1