wystawy

Transmutatio. Wystawa prac Aleka Slona

fot. materiały prasowe/ Alek Slon: Ceremony

Gdzie?
Galeria Goldenmark, plac Żołnierza Polskiego 1-1a
Kiedy?
Piątek, 05.11.2021
O której godzinie?
09:00
Do kiedy?
Niedziela, 12.12.2021
Do której godziny?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Alek Slon na wystawie TRANSMUTATIO pokazuje prace, w których użył złotego koloru za pomocą różnych technik malarskich, takich jak spray, farba olejna, szlagmetal.

 

Alek Slon

Artysta wizualny i kurator. Ukończył wydział malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie oraz filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Głównym obszarem jego działalności jest malarstwo i rysunek, tworzy także instalacje multimedialne, animacje i wideo.

Przedmiotem jego zainteresowań jest podświadomość ujawniająca się poprzez wspomnienia, sny i marzenia. Znajdując ich wizualne reprezentacje dociera do osobistych mitów, które są jednocześnie nierozerwalnie związane z wyobraźnią kolektywną.

Złoto jest trudno dostępne i praktycznie niezniszczalne, dlatego od wieków jest bardzo pożądane. Sztuka jest zazwyczaj krucha i bezbronna, ale idee, w których się wyraża, również mogą być ponadczasowe. Jej wartość polega na zdolności wzbudzania w odbiorcach określonych przeżyć. Może kreować mity. być źródłem wiedzy, przedmiotem kontemplacji. Może nas uszlachetniać. To kolejne i w gruncie rzeczy najważniejsze transmutatio. Co ważne, nie może się ono dokonać bez współudziału odbiorcy.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję