Jej budowa trwała 1,5 roku i pochłonęła ponad 20 mln zł. Nowa hala sportowa przy Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych przy ul. Racibora w Szczecinie jest już gotowa.
Budowa hali przy TME to jedna z większych inwestycji oświatowych realizowanych w tym roku w naszym mieście i co warte podkreślenia, została zakończona w terminie. Wykonawcą inwestycji była firma Lepiko Sp. z o.o., a koszt budowy wyniósł ponad 20 mln zł brutto.
– Zgodnie z założeniami obiekt będzie pełnił funkcję szkolnej sali gimnastycznej z programem uzupełniającym – dodatkowymi dwiema salami (fitness, siłownią), które mieszczą się na piętrze i parterze – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.
Co wygląda w środku?
Główna sala z trybunami, na których może zasiąść ponad 200 osób, składa się z wielofunkcyjnego boiska do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. W zależności od potrzeb, salę można podzielić także na trzy mniejsze boiska. Śledzenie rozgrywek ułatwią duża tablica wyników oraz system nagłaśniający. Zainstalowano również dodatkowe rozkładane trybuny. Dzięki panelom akustycznym zminimalizowano zjawisko echa i pogłosów.
W budynku znalazły się ponadto szatnie, pomieszczenia dla instruktorów oraz personelu i obsługi, sanitariaty, a także przestrzeń magazynowa i techniczna. Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: wejście umieszczono na poziomie terenu, a w środku zamontowano windy przystosowane do przewozu osób na wózkach inwalidzkich
Rozbudowany system bezpieczeństwa i panele fotowoltaiczne na dachu
– Na dachu zamontowana została instalacja fotowoltaiczna o mocy maksymalnej 36,6 kWp, która pozwoli na wyprodukowanie średnio 32054 kWh energii w skali roku na potrzeby obiektu – dodaje Zieliński. – Hala wyposażona jest ponadto w monitoring i systemy bezpieczeństwa.
Przy obiekcie wybudowano parking dla samochodów osobowych, zamontowano elementy małej architektury oraz (ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe) oraz wykonano nasadzenia zieleni.
Inwestycja w liczbach:
- Wylano 800 m3 betonu,
- Użyto 57 ton stali zbrojeniowej,
- Wybudowano 4000 m2 murów,
- Zamontowano 2200 m2 sufitów podwieszanych,
- 4000 m2 wyniosła powierzchnia malowania,
- Ułożono 800 m2 płytek,
- Ułożono 2100 m2 wykładziny PCV,
- Ułożono 3 860 m rurociągów wewnętrznych,
- Ułożono 800 m rurociągów zewnętrznych,
- Ułożono 12 000 m przewodów elektrycznych wewnętrznych,
- Ułożono 600 m przewodów elektrycznych zewnętrznych,
- Ułożono 2 500 m2 nawierzchni zewnętrznych,
- Długość budynku 56,2m,
- Szerokość budynku 36,5m,
- Wysokość budynku: 10,6m do attyki, 14,9m do kalenicy.
Komentarze
12