Już za tydzień szóstoklasiści napiszą najważniejszy sprawdzian w swoim życiu. Życzymy powodzenia!

W sprawdzianie kończącym szkołę podstawową muszą wziąć udział wszyscy szóstoklasiści, nawet Ci, którzy już do wymarzonego gimnazjum się dostali.

Supergimnazja nie dla wszystkich

Wyniki do tych bezrejonowych znane były już w ubiegły piątek. Wszystko po to, by uczniowie, którzy nie mieli tyle szczęścia, co ich rówieśnicy i testy predyspozycji językowych, z wiedzy ogólnej itp. napisali nieco gorzej, wiedzieli, że muszą jeszcze trochę się poduczyć, by jak najlepiej wypaść podczas Sprawdzianu Szóstoklasisty.

Po co Sprawdzian Szóstoklasisty?

Egzamin ten jest niezbędny do zakończenia szkoły podstawowej.Ma sprawdzić wiedzę uczniów w zakresie czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystania wiedzy w praktyce.

Sprawdzian w praktyce

Szóstoklasiści pisali testy próbne, które miały ich przygotować na ostateczne starcie 2 kwietnia 2009. O to czy były one trudne, jak z wiedzą przed egzaminem oraz czy boją się pytań, które ujrzą na kartkach za tydzień zapytałam Aleksandrę Kuczyńską, uczennicę SP 51.

- Różnie bywa z pytaniami. Niektóre mnie zaskoczyły i nie znałam poprawnej odpowiedzi. Przed wejściem do sali jest największy stres. Wszystko się miesza. Dopiero jak dostaję kartkę z pytaniami to zaczynam sobie informacje układać w głowie, przypominać co i jak. Samego Sprawdzianu się nie boję. Raczej wyników. Próbne nie poszły mi najgorzej, ale chciałabym wypaść jak najlepiej, by dostać się do dobrego gimnazjum. Dlatego teraz powtarzam sobie wszystkie wiadomości z podstawówki i robię przykładowe testy.

 Nie tylko rejonowe

Uczniowie nie muszą iść do rejonowego gimnazjum. Mogą starać się o przyjęcie do innych, często lepszych, z którymi wiążą swoją najbliższą przyszłość. O wszystkim przesądzą uzyskane w toku nauki oceny oraz wynik Sprawdzianu Szóstoklasisty.

 

Wszystkim szóstoklasistom życzymy powodzenia!