spotkania

Szczeciński Salon Poezji z Markiem Żerańskim

foto: materiały prasowe

Gdzie?
wydarzenie online
Kiedy?
Czwartek, 10.12.2020
O której godzinie?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Wydarzenie online – premiera na kanale YouTube Zamku Książąt Pomorskich 10 grudnia (czwartek), godz.17:00

 

Premiera na https://www.youtube.com/user/zkpszczecin

 

Marek Żerański, aktor teatralny i filmowy czyta poezje Julii Hartwig, Emily Dickinson, Amy Lowell, Gertrudy Stein, Marianne Moore, Sylvii Plath i Elizabeth Bishop.

Wprowadzenie: Michał J. Kawecki, twórca i gospodarz Szczecińskiego Salonu Poezji.

 

Marek Żerański – aktor teatralny i filmowy. Od roku 2006 związany z Teatrem Polskim w Szczecinie. Warszawiak, zdobywał szlify w Ognisku Teatralnym Machulskich w Studiu Pantomimy Elżbiety Pasteckiej, a w 2001 r. ukończył Akademię Teatralną pod kierunkiem Aleksandry Górskiej i Wiesława Komasy. Po studiach współpracował z Ośrodkiem Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (Instytut Grotowskiego), debiutował w 1994 roku w Teatrze Szwedzka 2/4 w Warszawie rolą Alfreda w spektaklu „Rosencrantz i Guildenstern nie żyją” Toma Stopparda. Związany był m.in. z teatrami Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza i Teatrem Rozmaitości. W Szczecinie występował także w Teatrze Krypta, Teatrze Kameralnym, współpracował z Radiem Szczecin. Stypendysta Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i dwukrotnie MKiDN. Zrealizował monodramy Heine, Morfina 0’05 – (Bursztynowy Pierścień Publiczności 2019) i Tworki (nominacja do Bursztynowego Pierścienia 2018).

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję