spotkania inne

Spotkanie z Aleksandrem Dobą i promocja książki [dla dzieci]

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 30.09.2017
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Sobota, 30.09.2017
Do której godziny?
13:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Kluboksięgarnia FiKa wraz z Wydawnictwem druganoga będzie gościć Aleksandra Dobę. Spotkanie dla dzieci z kajakarzem, który jako pierwszy człowiek w historii przepłynął Atlantyk kajakiem, z kontynentu na kontynent odbędzie się w sobotę, 30 września. Spotkanie będzie połączone z warsztatami i promocją książki "Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?".
Dowiecie się, jak przygotować transatlantycką wyprawę, spróbujecie śródoceanicznych dań, posłuchacie opowieści o rekinach, portugalskich żeglarzach i usłyszycie, czy na oceanie wciąż grasują piraci.

Program:

godzina 11.00

Warsztaty w holu głównym Muzeum i krótki kurs nawigacji.
Bartłomiej Ignaciuk, twórca ilustracji do książki "Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?" pokaże wam jak powstawały ilustracje do książki, a w mini warsztacie graficznym będziecie mogli stworzyć własne dzieła sztuki. Na warsztatach oceanicznych wykreujecie fantazyjne stwory morskie, ryby i meduzy.

Wystawa "Od kompasu słonecznego do systemu DECCA - historia hiperboli w nawigacji" przybliży wam urządzenia służące do nawigacji, popłyniecie łodzią wikingów i wyczarujecie z piasku mapę. Dla odważnych degustacja oceanicznych potraw!

godzina 12.00

Poznajcie Aleksandra Dobę, polskiego kajakarza, który już trzykrotnie przemierzył Atlantyk kajakiem.

Dla rodzin, dzieci w wieku od 5 lat; bezpłatne
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję