spektakle i opery

Spektakl "Morfina 0,05"

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 15.01.2020
O której godzinie?
19:00
Za ile?
25 zł; bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
Monodram Marka Żerańskiego "Morfina 0,05" to laureat "Bursztynowego Pierścienia 2019" w kategorii najlepszy spektakl! Sztukę będzie można obejrzeć w Starej Rzeźni już w środę, 15 stycznia, o godzinie 19:00.

 

"Morfina 0,05" to monodram Marka Żerańskiego wg M. Bułhakowa. Jest to sceniczna adaptacja pierwszego, a zarazem autobiograficznego opowiadania rosyjskiego pisarza, które powstało w 1927 roku. Autor skrupulatnie opisał w nim swe doświadczenia z zażywaniem morfiny, podczas odbywania praktyki lekarskiej w Wiaźmie, na głębokiej rosyjskiej prowincji.

Reżyser wyeksponował psychologiczny obraz stanu narkotycznego po zażyciu niewielkiej dawki oraz szybko postępujący proces uzależnienia. Podczas pełnego emocji monodramu Marka Żerańskiego widzimy bezowocne próby odrzucenia nałogu, bezskuteczne kroki samowyleczenia i tragiczne konsekwencje głodu narkotykowego.

Sztuka ta to produkcja Fundacji Kultury West & Art.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję