Gdzie i kiedy?
Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 54 (ProMedia)
al. Wojska Polskiego 2 / Szczecin
czwartek, 28 listopada 2019, 18:00
Za ile?
darmowe
Bohaterką listopadowego spotkania z cyklu „Słowem-kobieta” będzie Aleksandra Gisges-Dalecka. Spotkanie poprowadzi Monika Lesner. Wstęp wolny.

 

Bohaterka wieczoru ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, specjalność: tkanina artystyczna. Dyplom: pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Ewy Marii Poradowskiej-Werszler. Ukończyła również Politechnikę Szczecińską, kierunek inżynieria materiałowa. Jest absolwentką Szkół Artystycznych Top-Art, ukończyła kierunki: animator kultury i wyroby unikatowe. Członkini Polskiego Związku Artystów Plastyków. Plastyczka, projektantka artystycznej odzieży, reżyserka sztuk teatralnych, animatorka kultury, organizatorka eventów, koncertów, konferencji, pokazów mody, scenografka i scenarzystka, krótko mówiąc: człowiek-orkiestra, który marzenia przekuwa w rzeczywistość, czerpie energię z działania i współpracy z ludźmi podobnie zakręconymi na punkcie nowych wyzwań. Inspiracje do swoich prac czerpie z życia codziennego, podróży, spotkanych na swojej drodze życiowej ludzi. Zajmuje się malarstwem na jedwabiu, projektuje unikatową odzież, biżuterię. Pracuje z tkaniną artystyczną i wytwarza wyroby z dzianiny. Wciąż poszukuje nowych technik rozwiązań artystycznych, bawi się konwencją i artystycznym wyrazem. W zabieganym świecie, jaki nas otacza, filtruje dobre emocje i oddaje je w swoich wyrobach. Każda jej praca jest unikatową formą zatrzymanej chwili, zdystansowanym do codzienności elementem poprawienia nastroju.

Monika Lesner jest dziennikarką, koordynatorką projektów polsko-niemieckich, organizatorką Transgranicznego Festiwalu Kobiet, wiceprezeską Fundacji Strefa Dobrych Myśli.

„Słowem-kobieta” to cykl spotkań z wyjątkowymi kobietami mieszkającymi w obszarze Szczecin-pogranicze-Berlin. Każdego miesiąca mieszkanki Szczecina będą mogły uczestniczyć w rozmowach z artystkami, działaczkami, pisarkami oraz ekspertkami, które wzbogacą merytoryczny przekaz spotkania. To nowa formuła, która łączy spotkanie autorskie z panelem na określony temat. Równie ważna jest tu interakcja, do której zachęcamy gości. Klimat kameralnego spotkania będzie tłem do interpretacji dzieł kultury i rozważań na temat kobiecych doświadczeń we współczesnym świecie.