Po spektaklu w piątek (6.02.) o godzinie 20.00 odbędzie się spotkanie, podczas którego zaproszeni goście będą wypowiadać się na temat przedstawienia i tego, czym jest samo id. Na rozmowę, która będzie miała miejsce w Malarni, wstęp jest wolny.

Sztuka Teatru Współczesnego i Teatru Łaźnia Nowa z Krakowa oraz TEMPS D`IMAGES 2009/CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie w reżyserii i wg scenariusza Marcina Libery, powstała na podstawie reportaży Angeliki Kuźniak i Renaty Radłowskiej i fragmentu powieści „Łaskawe” Jonathana Littella oraz wiersza Marii Komornickiej „Pragnienie”.

Będą wypowiadać się o niej interesujący goście, nie tylko aktorzy i aktorka grający w sztuce i reżyser, ale także:

Angelika Kuźniak – dziennikarka, w grudniu ubiegłego roku odebrała nagrodę Grand Press 2008 za najlepszy reportaż – zamieszczony w „Dużym Formacie" „Gazety Wyborczej" artykuł „Zabijali we mnie Heidi", opisujący działanie kontrolowanego przez rząd NRD systemu dopingu w sporcie oraz przedstawiający krzywdę jego ofiar, został wykorzystany w scenariuszu „ID",

Małgorzata Sikorska-Miszczuk – dramatopisarka, scenarzystka seriali telewizyjnych i filmów. Prowadziła współpracę dramaturgiczną przy spektaklu „ID", jest autorką zawartych w nim piosenek. Jej dramaty to m.in.: „Śmierć Człowieka-Wiewiórki", „Katarzyna Medycejska", „Psychoterapia dla psów i kobiet", „Szajba".

Krystian Legierski – na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku "gender studies" prowadzi zajęcia pt."Homoseksualizm w wybranych kontekstach", prawnik, działacz ruchu gejowskiego, członek Zelonych 2004, współwłaściciel warszawskich klubów: Le Madame, Tomba-Tomba i M25, animator kultury alternatywnej.