W dniach 7-9 maja br. w gmachu Akademii Morskiej w Szczecinie miało miejsce III Międzynarodowe Sympozjum Logistyczno-Transportowe Sea Point 2009. Uczestniczyli w nim pracownicy naukowi, studenci oraz przedsiębiorcy.
Sympozjum odbyło się w dwóch panelach tematycznych. Pierwszy z nich dotyczył europejskich centrów logistycznych, drugi – intermodalnych terminali przeładunkowych w portach morskich.
Przedstawiciele Kół Naukowych Logistyki i Transportu z całej Polski wygłosili dziewięć referatów. Traktowały one między innymi o Rozwoju rynku usług logistycznych w Polsce od przewoźnika do centrów logistycznych (Karolina Paszkowska i Błażej Masłek z Koła Naukowego Logistyki Politechniki Poznańskiej) i o Roli Europejskich Centrów Logistycznych w aktywizacji regionów i kształtowaniu przestrzeni (Anna Farian – Koło Naukowe Logistyki TILOG Kraków).
Poza prezentacjami studenckimi odbyły się wystąpienia przedstawicieli firm z branży logistycznej oraz transportowej: Elżbiety Szulc z firmy PROMAG S.A., Joanny Skurki i Daniela Dyrka z firmy Netto oraz Krzysztofa Szakowskiego z Logeasy. Nie zabrakło wykładów naukowców – prezentacje przygotowali: prof. nadzw. AM dr hab. inż. Czesława Christowa, prof. zw. dr hab. inż. Krzysztof Chwesiuk i mgr inż. Violetta Jędryczka. Gościem specjalnym był Przemysław Galor z firmy Galor EU, który mówił na, modny ostatnio w naszym mieście, temat – o zakładzie termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych dla Szczecina.
Trzeciego dnia wręczono nagrodę za najlepiej rozwiązane studium przypadku ufundowaną przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie. Otrzymali ją studenci Politechniki Poznańskiej: Karolina Paszkowska i Błażej Masłek. Następnie uczestnicy sympozjum udali się na zwiedzanie szczecińskiego portu. Elewator EWA, terminal kontenerowy i plac magazynowy wywołały zachwyt studentów. Spotkanie naukowe zakończyło się w ośrodku OSRM Akademii Morskiej, gdzie poznawano budowę wodolotu.
Jak widać, szczecińscy studenci potrafią inicjować ogólnopolskie wydarzenia naukowe. Sympozjum, którego organizatorami byli członkowie Naukowego Koła Logistyki i Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie, dotyczyło ważnej dla naszego miasta-portu tematyki. Jego dodatkowym atutem było połączenie wykładów ze swoistymi lekcjami poglądowymi.
Komentarze
0