koncerty spektakle i opery inne

RÓŻANY OGRÓD SZTUKI 2019 [program]

foto: archiwum / materiały prasowe

Gdzie?
Różanka
Kiedy?
Niedziela, 30.06.2019
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Niedziela, 30.06.2019
Do której godziny?
14:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
To już 12. edycja Różanego Ogrodu Sztuki. Tegoroczna odsłona rusza 2 czerwca i potrwa do 1 września. W tym czasie w każdy weekend na odwiedzających Różankę będą czekały liczne atrakcje.

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.


Program na czerwiec 2019:

2 czerwca, niedziela

godz. 12.00

Koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Wystąpią soliści i zespoły akordeonowe pod opieką Bogdana Górnika.

godz. 11.00-14.00

Warsztaty w ramach projektów: „Polska - znaki szczególne” i „Po polskich dróżkach”

1. Polskie tkaniny – Polska znaki szczególne

Warsztatowo będzie to wielkie tkanie. Wykorzystamy jako bazę konstrukcje prostopadłościanów z zeszłorocznej edycji, aby na nich tkać przeskalowane - może abakany jak Magdalena Abakanowicz, a może wielką serwetę, a może pajęczynę…

2. Dzikie barwy – Po polskich dróżkach

Warsztaty barwierskie. Znacie znaczenie takich słów: roszenie, międlenie, koszenila, czerwiec polski? Czy drzewa puchowe owocują puchowymi poduszkami? A może z kokosa da się zrobić dywanik? Podobno wełniaki owocują ciepłymi szalikami? Może konopie dadzą mydło? Ciekawe, prawda? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy podczas warsztatów. Dzikie Barwy to opowieść o kolorach prosto z łąki, pola i lasu. To opowieść o roślinach barwierskich i naturalnym farbowaniu, nie tylko tkanin. To nie są tylko wykłady pracujemy kreatywnie także tkając, przed nami kolejne wyzwania z włóknami. Prace powstałe podczas warsztatów będą miały swoją wystawę!

3. PATERN

Zapraszamy uczestników do zapoznania tematyki surface pattern design: rodzaje wzorów, możliwości zastosowań. Tworzenie wzorów w praktyce: skąd czerpać inspirację, na co zwracać uwagę, jak zaprojektować powtarzalny raport - powtarzalny wzór. Warsztat ma na celu zainspirować i zachęcić uczestników do rozpoczęcia przygody z surface pattern designem i wyjaśnić sposób myślenia o powtarzalnych wzorach.

godz. 13.00-14.00

Marzenia się spełniają – musical

„Marzenia się spełniają" - musical oparty na filmie „Balerina". 12-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baletnicą. Dzięki swojemu talentowi i pasji trafia pod skrzydła dawnej pirmabaleriny Odetty. Przed Felicją otwiera się świat tańca i muzyki, w którym stawia swoje pierwsze kroki w klasie baletu. Do tej samej klasy ma należeć największa rywalka Felicji – Kamila, która razem ze swoją matką zrobi wszystko, by zostać najlepszą baletnicą w historii szkoły. W nowej szkole Felicja doświadcza wielu radości, przeżywa pierwsze zauroczenie, ale nie brakuje też chwil smutku i zwątpienia. Przekonuje się jednak, że zawsze może liczyć na prawdziwych przyjaciół, którzy nie pozwolą jej na zrezygnowanie ze swoich marzeń.

9 czerwca, niedziela

godz. 12.00

Koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. W programie kwartet smyczkowy: Natalia Grzegorczyk - skrzypce, Maja Grzegorczyk - skrzypce, Maria Matinek - altówka, Emma Kocój - wiolonczela pod opieką Ireny Olejnik.

godz. 17.00-20.00

Różankowa potańcówka

Klasyka taneczna - zarówno swingowa, rock 'n' rollowa i bardzo bujająca. Całość w selekcji wielogatunkowej proponowanej przez Monikę Petryczko. Na playliście swoje miejsce znajdą zarówno utwory chętnie nucone jak „Everybody loves somebody” z repertuaru Deana Martina, jak i rockowe podwaliny od „legendarnej czwórki z Liverpoolu”. W piosenkowym wyborze nie zabraknie także polskiej klasyki idealnie sprawdzającej się w anturażu tańców we dwoje wśród róż. W tę niedzielę także takie tropy jak: Frank Sinatra, Aretha Franklin, Louis Armstrong oraz klasyka muzyki filmowej.

16 czerwca, niedziela

godz. 12.00

Koncert „The Soul of Jazz” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie pod kierunkiem Jolanty Szczepaniak-Przybylińskiej. W repertuarze standardy muzyki jazzowej.

godz. 11.00-14.00

Warsztaty w ramach projektów: „Polska - znaki szczególne” i „Po polskich dróżkach”

1. Polska ekologia – Polska – znaki szczególne

Szyjemy torby, które w kolektywie z warsztatami haftu będą ozdobione haftem krajeńskim.

2. Haft krajeński – Po polskich dróżkach Warsztaty przybliżające tradycje ludowe. Efektem spotkania warsztatowego będą oparte na tradycji ludowej Krajniaków, ozdobione współczesne przedmioty użytkowe.

godz. 13.00-14.00

Czytanie interaktywne - scena

Pyza na polskich dróżkach – Marta Kurzyńska Kustosz Marta Kurzyńska - na co dzień kierownik Biblioteki Muzeum Narodowego w Szczecinie - Zachodniopomorski Bibliotekarz Roku 2018 przybliży nam postać małej Pyzy, która lubiła wędrować po polskich dróżkach.

23 czerwca, niedziela

godz. 12.00

Finał IV Szczecińskiej Wiosny Poezji. W programie ogłoszenie wyników IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę”, oprawa muzyczna: Kinga Chmielewska - klarnet, Grzegorz Uran - akordeon. Koncert Rockowy „Ty i Ja - to Nuty i Słowa!” - Zespół „The Black Red Sappers” z 5. Pułku Inżynieryjnego im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Szczecinie - Podjuchach. Nie zabraknie również prezentacji twórczości malarskiej artystów Pomorza Zachodniego.

Organizatorzy: Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie i Klub 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

godz. 17.00-20.00

Różankowa potańcówka

Taneczna zabawa kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka. Nie zabraknie szlagierów ze złotej polskiej epoki lat 60.-80., ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych. Za konsoletą dj Tomek.

30 czerwca, niedziela

godz. 12.00

Koncert kwartetu smyczkowego String Girls Band pt. „Cztery pory roku”, ilustrujący muzycznie każdą z pór roku w muzyce klasycznej. W programie znajdziemy m.in. fragmenty z Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego oraz utwory nawiązujące do tematyki takich kompozytorów jak m.in.: Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz czy Astor Piazzolla. Program będzie miał również subtelne akcenty wokalne, m.in.: Wiosna, ach to Ty - Marka Grechuty czy Summertime – George’a Gershwin’a w wykonaniu Marii Radoszewskiej. Skład zespołu: Maria Radoszewska - I skrzypce, wokal, prowadzenie; Izabela Lazar - II skrzypce; Edyta Hedzielska - altówka; Natalia Szwarczak - wiolonczela.

godz. 11.00-14.00

Warsztaty w ramach projektów: „Polska - znaki szczególne” i „Po polskich dróżkach”

1. Motanki – Po polskich dróżkach Lalki Słowiańskie - Skoro Kupała przybył to czas na motanie Kupałki i pożegnanie smutnego i niedobrego...raz dwa trzy -zaczynamy i motamy. Kupałka to laleczka oczyszczenia, którą robimy w Kupałę. Motamy ją wg odwróconych zasad czyli w przeciwnym kierunku do ruchu słońca. Zawiązujemy jej parzystą liczbę supełków np. na rękach. Każdy supełek to nasz smutek lub zmartwienie.

2. Plecionkarstwo – Po polskich dróżkach

Jak wykonać łopołkę i poznać technikę gięcia dębu na gorąco? Jak powstaje kosz z korzeni świerka? Jak wyplata się swój własny słomiany kapelusz? Każdy nauczy się tworzyć prostą plecionkę: rybkę, koszyczek, tackę czy zwariowaną kulę! Będziemy popracować z naturalnym, pachnącym materiałem i tworzyć samodzielnie małe dzieło. Jest to też doskonała okazja do spotkania z rzemiosłem plecionkarskim i poznania tajemnic wyplatania – pokażemy dzieciom różne kosze, ciekawe materiały i kształty. To też mała lekcja przyrody oraz polskiej kultury!

godz. 13.00-14.00

Wiolin i cztery pory roku

W tej opowieści Wiolin będzie próbował zrozumieć dlaczego mamy pory roku.Niestety nikt nie będzie mu w stanie pomóc, bo nikt tego nie wie. Ale jak się okaże, w trakcie bajki, Wiolin trafi na tajemnicze spotkanie na którym wszystkiego się dowie. Tak się składa, że zostanie też poproszony o napisanie utworu na każdą porę roku i zgłosi się o pomoc do wspaniałego muzyka Antonio Vivaldiego, który pomoże mu w tym zadaniu. Co to za tajne spotkanie, na którym był nasz bohater? Przyjdź na spektakl, żeby się tego dowiedzieć!

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie. Szczegóły na www.saa.pl.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję