koncerty

RECITAL ALEKSANDRY KURZAK i MARKA RUSZCZYŃSKIEGO

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 09.11.2019
O której godzinie?
19:00
Za ile?
100 zł; bilety m.in. na bilety.fm
Opis wydarzenia
Aleksandra Kurzak po raz pierwszy w Operze na Zamku w Szczecinie!

 

Nadzwyczajny recital, podczas którego światowej sławy śpiewaczka operowa Aleksandra Kurzak z towarzyszeniem pianisty Marka Ruszczyńskiego zaprezentuje kompozycje Stanisława Moniuszki. Wydarzenie to przeniesie nas w świat pieśni „ojca polskiej opery narodowej", autora „Śpiewników domowych", zbioru, który nie tylko swoją obszernością, ale i kunsztem stawia Moniuszkę w gronie najwybitniejszych twórców europejskiej liryki romantycznej.

Aleksandra Kurzak, wybitna sopranistka związana z najważniejszymi scenami na świecie: La Scalą w Mediolanie, Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Royal Opera House w Londynie, Staatsoper w Monachium i Wiedniu. Laureatka wielu konkursów i nagród, w tym prestiżowej International Opera Award dla najlepszej artystki w 2015 r.

W Operze na Zamku wystąpi w recitalu na głos i fortepian.

Marek Ruszczyński, znakomity pianista młodego pokolenia, koncertujący na scenach w Londynie, Paryżu, Wiedniu, Berlinie i Nowym Jorku. Związany z Royal Academy of Music i Royal Opera House w Londynie.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję