Jak dzięki nowym technologiom ułatwić osobom niepełnosprawnym dostęp do miejsc publicznych albo znalezienie pracy? Nad takimi i innymi problemami głowić się będą programiści uczestniczący w #HackathonSzczecin organizowanym przez Demant Polska, DSG Diagnostics (18-19 listopada). Na zwycięzców czekają wysokie nagrody.
Do udziału w maratonie programowania może zgłosić się każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie hackathonszczecin.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.
– Zapraszamy ludzi kreatywnych, z pasją do najnowszych technologii i tworzenia przyszłościowych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że uczestnikami będą ludzie, którzy wierzą, że jest wiele sposobów na to, by pomagać potrzebującym – podkreśla Joanna Świst, koordynatorka employer brandingu w DGS Diagnostics.
Jak dzięki innowacjom wyrównać szanse osób niepełnosprawnych?
Każdy z uczestników dostanie za zadanie znalezienie rozwiązania, które zaktywizuje osoby zmagające się na co dzień z różnymi ograniczeniami. Wybierać będzie można spośród czterech ścieżek: Dostępność i przystępność, Praca i zatrudnienie, Społeczna izolacja, Dyskryminacja.
– Każda z nich to nieco inne wyzwanie, przed którym stają osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Począwszy od dostępności do miejsc publicznych, przez trudności w znalezieniu pracy czy w komunikacji, po ograniczenia uczestnictwa w życiu społecznym. Jesteśmy przekonani, że w ramach każdej z nich jest wiele do zrobienia, by wyrównać szanse osób niepełnosprawnych – mówi Aleksandra Kowalczykowska, employer branding senior specialist w Demant.
Do wygrania 15 tys. zł
Uczestnicy konkursu będą mieli pełną dowolność w wyborze technologii, języka programowania i sposobu aktywizacji osób z niepełnosprawnością. Jury wybierze najlepszy pomysł.
– Jurorzy mają możliwość przyznania ocen poszczególnym zespołom czy projektom. Każde z zaprezentowanych na koniec wydarzenia rozwiązań może otrzymać od 0 do 5 punktów w kilku kategoriach. Założyliśmy, że będą to: innowacyjność, możliwość praktycznego zastosowania, wartość wdrożeniowa, integralność oraz kompletność – wskazuje Hubert Taler, menedżer w zespole software solutions w Demant.
Na autorów najlepszego projektu czekać będzie nagroda w wysokości 15 tys. zł brutto. Wygrana za drugie i trzecie miejsce to 5 tys. zł.
#HackathonSzczecin będzie rozgrywany w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia przy ul. Tadeusza Apolinarego Wendy 14. W weekend 18-19 listopada (sobota – niedziela). Szczegółowe informacje na jego temat można znaleźć w regulaminie na stronie hackathonszczecin.pl.
Komentarze
0