koncerty

Premiera płyty „I żyli długo i w Szczecinie”

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 13.08.2017
O której godzinie?
19:00
Za ile?
5 zł ulgowe i 10 zł normalne; podczas koncertu będzie można kupić płytę w promocyjnej cenie 20 zł oraz zdobyć autografy od wszystkich artystów
Opis wydarzenia
Dawno, dawno temu nad rzeką Odrą powstało miasto. W jego sercu, otoczony murami, stał zamek. W zamku tym mieszkał król. Pewnego dnia nad miastem przeleciał zły duch, który krzyczał: „W tym mieście jest brzydko! Nic się tutaj nie dzieje!” Król wezwał swoich najlepszych wojaków - rycerzy z lodowego pałacu i rozkazał udowodnić duchowi, że to nieprawda. Młodzi rycerze, razem z Orkiestrą Symfoniczną wyzwali ducha na pojedynek muzyczny! Zaśpiewali o wszystkich atrakcjach miasta. O pilnujących miasta stworach – Dźwigozaurach, o wszechobecnym, uwielbianym przez wszystkich zapachu czekolady i wielkich rondach – „piegach Oriona”. Zły duch zrozumiał, że miasto ma swój urok i nic tu nie wskóra swoją złą energią. Musiał odlecieć. Rycerze opowiedzieli o pojedynku królowi. – Niech każdy usłyszy wasze piosenki! – rzekł król. Wszyscy muszą pamiętać o atrakcjach, które tu czekają – dodał. I tak też się stało. Piosenki zaczęły wędrować po całym świecie, a zły duch już nigdy nie wrócił do miasta. Rycerze mogli spokojnie oddać się swojej największej pasji – śpiewaniu. „I żyli długo i w Szczecinie”. Tak brzmi bajkowa historia powstania albumu „I żyli długo i w Szczecinie", którego premiera odbędzie się już w niedzielę, 13 sierpnia, o godzinie 19.00 w złotej sali Filharmonii w Szczecinie. Płyta jest w całości poświęcona Szczecinowi i opowiada o jego urokach. Urokach, których na co dzień nie dostrzegają mieszkańcy, ale zachwycają się nimi turyści. Wspaniałe parki, ronda i rzeki. Roztaczający się nad bulwarami zapach czekolady czy smak pasztecików. Słuchając piosenek z płyty, będziemy mogli zamknąć oczy i przenieść się do stolicy Pomorza Zachodniego.
Podczas koncertu pod tym samym tytułem, autorzy zabiorą nas w niesamowitą podróż pełną szczecińskich historii. Rodzinny koncert w złotej sali symfonicznej Filharmonii to propozycja na fantastyczny wakacyjny wieczór 13 sierpnia 2017. Muzyczny świat, rodem z produkcji Walta Disneya, ożyje za sprawą wspaniałego rodzinnego koncertu. Usłyszymy tam utwory, z nowej płyty, o bajkowych tytułach: „Piegi Oriona”, „Stoczniowe ZOO”, „Czekoladowe miasto” czy „Nie nad morzem”. Teksty do melodii Mateusza Czarnowskiego stworzyła Malina Prześluga-Delimata - młoda, bardzo ceniona dramatopisarka i autorka bajek dla dzieci.

Piętnastu wokalistów wykonujących utwory zostało wyłonionych na drodze castingu, który został zorganizowany w marcu 2017 r. w Filharmonii. Będzie to koncert o Szczecinie i dla Szczecina. Z dziećmi i dla dzieci. W taki sposób złożymy hołd wszystkiemu, co jest naszym lokalnym powodem do dumy. Temu, co szczecińskie!Udział wezmą:
- Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
- Weronika Lalik - wokal
- Martyna Maciąg - wokal
- Oliwia Maciejuniec - wokal
- Maja Biryło - wokal
- Julia Józkowska - wokal
- Jakub Gibniewski - wokal
- Jakub Wojciechowski - wokal
- Rita Skalska - wokal
- Daria Górska - wokal
- Antoni Zawol - wokal
- Anna Sokulska - wokal
- Paulina Reszkiewicz - wokal
- Oliwer Sosnowski - wokal
- Pola Małkiewicz - wokal
- Wanesa Adamska - wokal
- Mateusz Czarnowski - kompozycje, orkiestracja utworów
- Malina Prześluga-Delimata - teksty piosenek
- Jolanta Szczepaniak - przygotowanie wokalne
- Miłosz Bembinow - dyrygent

------------------------------------------------------------------------------------

Bilety (5-10 PLN) dostęne na http://bit.ly/ZyliDlugoPremiera, bilety.fm oraz w kasie Filharmonii.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję