Gdzie i kiedy?
Różanka
Od: sobota, 10 czerwca 2017, 11:00
Do: niedziela, 11 czerwca 2017, 12:00
Za ile?
darmowe
Potańcówka z Elvisem Presleyem, koncert na 50 trąbek, występ chóru Don Diri Don, Różanka Dzieciom oraz Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Szykuje się przebogaty weekend w ramach Różanego Ogrodu Sztuki. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.


10 CZERWCA, sobota

godz. 12.00

Koncert chóru dziecięcego Politechniki Szczecińskiej Don Diri Don pod dyrekcją Anny Strycharczyk.
Don Diri Don zaprezentuje zróżnicowany i bogaty repertuar. W programie zarówno klasyczne pieśni chóralne, pieśni ludowe, jak i piosenki popularne.

godz. 17.00 – 20.00

Różankowa Potańcówka „Viva Las Vegas”  
Podczas pierwszej zabawy przeniesiemy się w czasie do tego, co w muzyce tanecznej najlepsze: lat 60. i 70. Będzie można usłyszeć słynne przeboje z popularnych musicali, takich jak: „Grease” czy „Dirty Dancing” oraz porywającego rock’n’rolla. Piosenki niezapomnianego króla rock’n’rolla Elvisa Presleya wykona zespół Elvis is back. Zabawę poprowadzi Dj „Meluzyna” - Kasia Brzozowska. Nie zabraknie konkursów  i deszczu baniek mydlanych. Dla najlepiej przebranych osób niespodzianki!

11 CZERWCA, niedziela


godz. 12.00
Hejnał Szczecina na 50 trąbek! – muzyczny happening
Młodzi, szczecińscy trębacze przygotowują się i niecierpliwie odliczają już pozostałe dni do najważniejszego tegorocznego wydarzenia jazzowego w naszym mieście – koncertu Wyntona Marsalisa. Podczas wydarzenia trębacze wspólnie wykonają hymn Szczecina oraz zagrają koncert jazzowy.


Atrakcje dla dzieci w ramach Różanki Dzieciom
10 CZERWCA, sobota
RÓŻANKA DZIECIOM oraz Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
godz. 11.00–14.00


Animacje plastyczno-teatralne - to warsztaty przybliżające kolejną dziedzinę sztuki teatralnej jaką jest pantomima. Ponadto w programie zajęć mnóstwo animacji, doskonałej zabawy i okazja do przeniesienia się w bajkowy świat kolorów i ogromnych baniek mydlanych.

Plecionki i sianoploty
- czyli warsztaty i nauka jednej z najstarszych technik rzemiosła w jej tradycyjnym i współczesnym wydaniu. Spotkanie będzie okazją do poznania krok po kroku, różnorodnych technik i surowców plecionkarskich oraz realizacji autorskich projektów.

Warsztaty muzyczne oraz „Samba para Surdos”
- czyli muzyczne wydarzenie integracyjne realizowane w nawiązaniu do projektu Oddziału Zachodniopomorskiego Związku Głuchych pn. „Migiem na majka”. Przeprowadzone zostaną warsztaty samby, które poprowadzi dla wszystkich uczestników grupa „Samba para Surdos”. Grupa zaprezentuje również wyniki swojego warsztatu, którego celem jest poznanie różnych gatunków muzycznych przez osoby niesłyszące i niedosłyszące.