spotkania inne

Pod betonem rośnie trawa [wernisaż]

frag. pracy Tomka Kopcewicza "Hunged to dry" / materiały prasowe

Gdzie?
Open Gallery Monika Krupowicz, ul. Koński Kierat 17/1
Kiedy?
Piątek, 27.10.2017
O której godzinie?
19:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Malarstwo siedmiu uznanych przez kuratorów i rynek sztuki polskich artystów zaprezentuje galeria sztuki Open Gallery podczas wystawy „Pod betonem rośnie trawa” organizowanej w ramach cyklu „Wnętrze Miasta”. Wśród eksponowanych prac znajdą się najnowsze i dotąd niewystawiane obrazy Wojciecha Koniuszka, Tomasza Kopcewicza, Łukasza Patelczyka, Artura Przebindowskiego, Marka Rachwalika i Natalii Rybki oraz instalacje roślinne Anny Kubiak. Wernisaż odbędzie się 27 października o godz. 19.00.
Podczas wystawy będzie można obejrzeć malarstwo prezentujące w swoim dominującym motywie formy natury, która w przestrzeni publicznej przestaje być tylko estetycznym uzupełnieniem architektury, a coraz częściej staje się jej tworzywem.

- Żyjemy w zurbanizowanej przestrzeni, w krajobrazie zbudowanym, wśród szkła i stali, wiedząc jednocześnie i czując, że pod betonem rośnie trawa. Widzą to i czują szczególnie zaproszeni do wystawy artyści, z których każdy ma indywidualny i inteligentny styl tworzenia sztuki – mówi Monika Krupowicz, właścicielka Open Gallery i kuratorka wystawy.

Prezentowani artyści kształtują obecnie polskie malarstwo współczesne. Za swoją twórczość byli wielokrotnie wyróżniani i nagradzani, a ich prace wystawiane były w wielu prestiżowych instytucjach. Tomasz Kopcewicz jest laureatem Biennale Malarstwa „Bielska Jesień” (2005), a swoją twórczość prezentował m.in. w warszawskiej Kordegardzie, Zachęcie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski czy Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Wojciech Koniuszek jest dwukrotnym laureatem konkursu "Obraz Roku" miesięcznika Art & Business (2001, 2002), a jego prace wystawiane były m.in. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku czy Pałacu Królikarnia w Warszawie.

Zaprezentowane zostaną także obrazy ubiegłorocznej laureatki Grand Prix Festiwalu Malarstwa Współczesnego w Szczecinie Natalii Rybki oraz wielokrotnego laureata tegoż festiwalu (1996, 2006, 2008, 2010, 2012) Artura Przebindowskiego, którego prace zdobyły uznanie nie tylko w Polsce, ale również za granicą, m.in w Japonii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Holandii, Francji i we Włoszech.

Goście wystawy będą mogli również obejrzeć malarstwo Marka Rachwalika – tegorocznego finalisty prestiżowego Biennale Malarstwa Bielska Jesień oraz Łukasza Patelczyka – laureata konkursu Artystyczna Podróż Hestii 2011 (nagroda specjalna, stypendium w Walencji) oraz Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2015 (nagroda prasowa redakcji Notes Na 6 Tygodni).

Obrazy Wojciecha Koniuszka, Tomasza Kopcewicza i Łukasza Patelczyka znalazły się ponadto w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Wśród eksponowanych prac znajdzie się ponad 30 obrazów, a także instalacje roślinne Anny Kubiak - florystki i architekta krajobrazu - która swoją twórczość wystawiała m.in. w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Będzie to już piąta wystawa z cyklu „Wnętrze miasta" organizowanego od kilku lat w Szczecinie przez galerię sztuki Open Gallery. Jego ideą jest prezentowanie urbanistycznych inspiracji w sztuce. Partnerem wydarzenia jest Miasto Szczecin.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję