inne jarmarki, festyny, pchle targi

Piknik literacki „Zasmakuj w Tokarczuk”

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Rynek Sienny w Szczecinie
Kiedy?
Piątek, 18.09.2020
O której godzinie?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Zapraszamy na piknik literacki poświęcony twórczości Olgi Tokarczuk. Spotykamy się w piątek, 18 września 2020, o godz. 16.00, na Rynku Siennym.

 

10 października 2019 r. Szwedzka Akademia poinformowała, że Olga Tokarczuk została laureatką literackiej Nagrody Nobla za rok 2018. Pisarka dostała ją „za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia”. Olga Tokarczuk jest autorką m.in.: „Podróży ludzi Księgi”, „Prawieku i innych czasów”, „Gry na wielu bębenkach”, „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, „Ksiąg Jakubowych” oraz „Biegunów”, za którą w 2018 roku dostała międzynarodową Nagrodę Bookera.

O najważniejszych wątkach i języku w literaturze noblistki, o nominacji do nagrody International Dublin Literary Award, o recepcji twórczości Olgi Tokarczuk rozmawiać będą Tatiana Czerska i Mariusz Strzeżek. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau.

Organizatorami spotkania są Koło nr 3 Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich OS, Rada Osiedla Stare Miasto, Rada Osiedla Drzetowo-Grabowo, Stowarzyszenie Lepszy Szczecin.

Partner wydarzenia: Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Szczecina mikrodotacje.

 

Tego samego dnia na uczestników czekają też inne atrakcje.

O godz. 18.00 odbędzie się koncert „Muzyka w Przestrzeni - Polska Muzyka Filmowa” (główny organizator Rada Osiedla Stare Miasto).

O godz. 20.00 zapraszamy na pokaz filmu „Honorowy Obywatel” (główny organizator Oswajanie Sztuki).

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję