spektakle i opery inne

Pajace. Megawidowisko w Teatrze Letnim

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 11.08.2017
O której godzinie?
19:30
Za ile?
bilet za voucher; vouchery (max 4 na osobę) będzie można otrzymać w miejscach rozgrywania minispektakli
Opis wydarzenia
„Pajace", międzynarodowe megawidowisko Opery na Zamku w Szczecinie realizowane przez światowej sławy reżysera Michała Znanieckiego, z udziałem artystów operowych oraz dwustuosobowego "chóru szczecinian". Spektakl oparty o operę Ruggero Leoncavallo wykorzystuje "nie-teatralne" przestrzenie w niekonwencjonalny, teatralny sposób. Spektakl poprzedzony jest akcjami happeningowymi w mieście z udziałem grup artystycznych Szczecina, które zakończy barwny korowód cyrkowców, prowadzących publiczność na spektakl.
Wielkie plenerowe widowisko "Pajace" R. Leoncavalla Opery na Zamku w reżyserii światowej sławy Michała Znanieckiego, które będzie można zobaczyć 11 sierpnia 2017 roku, poprzedzone będzie akcjami happeningowymi, z udziałem szczecińskich grup artystycznych. Te minispektakle to tzw. sceny zwierząt, w 5 pięknych miejscach Parku Kasprowicza. Tango, balet, capoeira czy cyrkowe akrobacje pomogą nam zinterpretować akcję opery. Fotografie z kolei przedstawią proces powstawania spektaklu. Każda ze scen propaguje ideę „cyrku bez zwierząt”.

Akcje happeningowe, które rozpoczną się o 19.30 i potrwają godzinę, zakończy barwny korowód cyrkowców, prowadzących publiczność na spektakl. Megawidowisko "Pajace" rozpocznie się w Teatrze Letnim o godz. 21:00.

1. Pajace: scena Ryb - delikatność

Baletowa giętkość ciał i delikatna strona Komedii Leoncavalla. Ale też korzenie klasycznego tańca, zaklęte w maskaradach i dworskich widowiskach. Historia miłosnej schadzki, na tle codzienności życia trupy teatralnej. Subtelna Kolombina i jej adoratorzy, a wokół nich - świat rodem z małej, starej wioski w baletowej wizji rzeczywistości.

2. Pajace: scena Małp - miłość
Zmysłowa Kolombina, pełen pasji Taddeo. Miłosne spotkanie z Arlekinem, porywczy Pajac… Komedia w formie tańca wyrażającego prawdę życia - tanga argentyńskiego. Sięgniemy tu do przedmieść Buenos Aires, do pożądania i namiętności zamkniętych w ruchach ognistego tanga.

3. Pajace: scena Nosorożca - gwałtowność
Ta stacja to świat rodem z Brazylii. Interpretacja Komedii, miłosnej schadzki w formie układów capoeiry. Capoeira jako sztuka walki, ale też - rytuał. Plastyczność ruchu połączona z inteligentnym zadawaniem ciosów. Kopnięcia i uniki. Chwile zdecydowania, przejmowanie inicjatywy i wybuch emocji. Przeżycia Kolombiny, Taddeo, Arlekina i Pajaca w dynamice capoeiry. W walce, pozwalającej zapomnieć o codziennej niedoli zwykłych ludzi.

4. Pajace: scena Ognistych Ptaków - pasja
Spotkanie kultur i rzeczywistości. Od Italii, przez niemiecki Stralsund aż do Szczecina. Historia komedii zamknięta w morskich opowieściach De Prohner Hafengäng. Charakterystyczny szantowy rytm, synchronizacja osób i postaci. Prawda i tajemnica. Co stanie się, jeśli przeniesiemy historię teatralnej trupy na statek, w brzmieniu a capella i w innym języku?

5. Pajace: scena Koni - wyzwanie

Do miasta przyjeżdża cyrk. Wędrowni artyści Leoncavalla są gotowi służyć ludziom, by ich życie choć przez chwilę było bardziej kolorowe. Skupienie, koncentracja, żonglerka, akrobacje, szczudła, klaun i … zaczynamy!

5. Pajace: scena Żurawi - wystawa fotograficzna

Zatrzymując się na chwilę przy tej satelicie, można dotknąć procesu twórczego, powstawania historii, duszy spektaklu. Praca wielu osób, przygotowania i upływający czas, który zmienia bieg zdarzeń. Zatrzymane w kadrach twarze, sylwetki postaci, zawieszone spojrzenia i niedopowiedziane zdania. Emocje. Fotograficzna interpretacja operowej i ludzkiej rzeczywistości.

Kolejność minispektakli i kierunek zwiedzania trasy nie ma znaczenia. Każdy trwa 10 minut i będzie powtarzany w pętli przez godzinę. Mapka spektaklu "Pajace" z miejscami minispektakli dostępna jest tutaj

Bilety na „Pajace” będzie można nabyć w dniu wydarzenia, czyli w piątek, 11 sierpnia, wymieniając 1 voucher na 1 bilet w plenerowej kasie Opery. Vouchery (max 4 na osobę) będzie można otrzymać w miejscach rozgrywania minispektakli. Start minispektakli o g. 19.30.
Komentarze
~Ania
11.08.2017 21:24

Bałagan organizacyjny.

~Jadwiga
12.08.2017 17:16

Pajace widowisko wspaniałe pierwszy raz w takim wykonaniu i przepięknej oprawie mini widowiska trasie do teatru letniego w Szczecinie

~Hugo
13.08.2017 21:07

Niesamowite widowisko zrobione z rozmachem i dużą dozą humoru.Takie spektakle to nobilitacja naszego pięknego Szczecina.Brawo Brawo Bravisimo.

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję