Hossoland będzie parkiem rozrywki z 4 krainami tematycznymi i ponad 50 atrakcjami, na czele z wielkimi rollercoasterami i karuzelami dla całych rodzin. Powstanie na 40-hektarowej działce w Brojcach, koło Gryfic. Z centrum Szczecina to niewiele ponad godzinę samochodem.
Otwarcie planowane jest na wiosnę 2024 roku. Za nami na razie symboliczne rozpoczęcie budowy z wmurowaniem aktu erekcyjnego. Inwestorem jest Grupa Hosso, znana do tej pory przede wszystkim z zarządzania galeriami handlowymi w miastach w zachodniej części Polski (np. w Policach). Nad projektem parku rozrywki pracowano od 2017 roku.
– Będzie to miejsce, które od razu znajdzie się na mapie największych atrakcji w Polsce – zapowiada Anna Olszonowicz z Grupy Hosso. – Na początku w Hossolandzie będzie ponad 50 atrakcji oraz 75 budynków. Znajdą się tam urządzenia dla całych rodzin, od najmłodszych do najstarszych. Dodatkowo, w parku zlokalizowanych będzie 11 restauracji, 6 kawiarni, 13 sklepów oraz wiele innych, mniejszych punktów gastronomicznych i handlowych.
Syrenka, wikingowie, smoki i inne atrakcje przygotowane przez specjalistów z całego świata
Hossoland zostanie podzielony na cztery krainy tematyczne. Górująca nad parkiem, charakterystyczna latarnia morska będzie bramą do wszystkich światów: rybackiego Miasta Syrenki, bursztynowego królestwa mitów i baśni Baltambrya, Krainy Wikingów (byli obecni podczas uroczystego startu inwestycji) i smoczej Doliny Kopalni.
Każda z krain tematycznych będzie miała własny klimat, tworząc kolorowy świat z baśniowymi postaciami. Obok rollercoasterów i karuzel, atrakcjami będą też: pokazy sztuk magicznych, multimedialne fontanny czy zawody drwali.
Nad projektem parku pracowały firmy z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Szwajcarii i Stanów Zjednoczonych. Za przygotowanie kolejek górskich odpowiadać będą firmy: Mack Rides z Niemiec (zarządcy olbrzymiego Europa-Park w miejscowości Rust) i Vekoma Rides Manufakcturing z Holandii.
„Stworzymy tutaj unikatowy, jedyny w swoim rodzaju, park rozrywki”
Dyrektorem zarządzającym Hossoland został pochodzący z Holandii Daniel Heinst, który wcześniej pracował m.in. w chorzowskiej Legendii, w Majaland Kownaty i Parku Rozrywki Mandoria w Łodzi.
– Praca w tych różnorodnych parkach pozwoliła mi zebrać doświadczenie, które teraz mam zamiar wykorzystać w projekcie Hossoland. Jestem przekonany, że stworzymy tutaj unikatowy, jedyny w swoim rodzaju, park rozrywki, który pozwoli wielu polskim rodzinom zbudować wspaniałe, wspólne wspomnienia – deklaruje.
Zakładają co najmniej milion gości rocznie
Inwestor nie chce mówić o konkretnych sumach, ale wiadomo, że budowa parku kosztować będzie kilkaset milionów złotych. Wiosną 2024 roku gotowy będzie pierwszy etap, ze wspomnianymi 50 atrakcjami. Później park ma być rozbudowywany, planowany jest np. aquapark.
Wstępne założenia mówią o milionie gości rocznie, z 20% wzrostem tej liczby rok do roku. Preferencje przy kupnie biletów będą mieli mieszkańcy gminy Brojce.
– Dzięki podpisanemu porozumieniu, za pierwszy wstęp zapłacą symboliczną złotówkę, a przy kolejnych będą mieli 75-procentową zniżkę – mówi Michał Zinowik, wójt Gminy Brojce. – To, co się tutaj wydarzy, umieści naszą gminę nie tylko w centrum Pomorza, ale również w centrum tej części Europy.
Samorządowcy podkreślają, że taka inwestycja to duża szansa dla regionu. Chodzi nie tylko o rozwój bazy turystycznej i hotelowej, ale też ponad 300 nowych miejsc pracy w samym parku.
Z centrum Szczecina do Brojc jest ok. 105 km. Dojazd drogą S6 zajmuje niewiele ponad godzinę.
Komentarze
0